Jump to content


Μια βοηθεια με τον Canon i865


bizimis1442169065

Recommended Posts

Καλά , ότι είναι φοβερό εργαλείο όλοι το ξέρουν και δεν είναι σκοπός μου τώρα να γράψω τι καταπληκτικές εκτυπώσεις κάνει …..

Έχω μια απορία όμως …..

Πως στο καλό κάνει εκτύπωση φωτογραφίας χωρίς περιθώρια …..

Δηλαδή να εκτυπώσει όλη την επιφάνεια του χαρτιού που του βάζω ….

Ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Στο menu του εκτυπωτη στις ιδιοτητες καπου, πρεπει να εχει να ρυθμιζεις το περιθωριο που θα αφηνεις για το κειμενο/φωτογραφια κλπ

Νομιζω αν το κανεις 0 δεν θα αφηνει περιθωριο γυρω γυρω και θα στην τυπωσει σε ολη την σελιδα.

Δοκιμασε το και δες με το preview.

Link to comment
Share on other sites

Guest fergadis

Πατα στον explorer Αρχειο/διαμορφωση σελιδας.Κατω δεξια εχει τις επολογες που θελεις.Μετα βεβαια μπορεις να το βρεις και στις ιδιοτητες του εκτυπωτη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω να παρω αυτον τον εκτυπωτη εχω μια απορια. Εχεις κανει εκτυπωση πανω σε cd? μπορεις να εκτυπωσεις οτι θες οπως θες? Και πως ειναι ποιοτικα? Αν μπορεις βαλε καμια φοτο να δουμε πως ειναι please.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον εκτυπωτή , μέσα στο κουτί ήταν και ένα ειδικό Printable CD .

Επίσης ο εκτυπωτής έχει και το ειδικό tray που θα πάρει το CD.

Εδώ στην Καλαμάτα δεν έχω βρει πουθενά τέτοιο ειδικό CD αλλά και να βρω πιστεύω ότι θα είναι πολύ ακριβό και μάλλον δεν θα το αγοράσω .

To CD αυτό δεν το έχω εκτυπώσει ακόμα και το κρατάω για καμία ειδική περίπτωση.

Μέχρι τώρα εκτυπώνω στα ειδικά CDlabels .

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να εκτυπώσεις όπως θες αλλά μόνο σε ορθογώνια παραλληλόγραμμα πλαίσια γύρω γύρω σαν ετικέτες και όχι σε όλη την επιφάνεια του cd / dvd.

Εχει κανεις αλλος αυτον τον εκτυπωτη να μας πει τη ισχυει τελικα? :120:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.