Jump to content



Το πρωτο RMA στο "μωρο" μου (22"αρα)


SLN

Recommended Posts

Αρχισε να μου κανει κατι κουλα η NEC FE2111Sb και συνεννοηθηκα με infoquest για να ερθει να την παρει ο τρεχαλητζης (courrier). Βασικα η οθονη αναβοσβηνε χωρις λογο...σαν να λεμε brighteness on/off. Θα ερθει σημερα να την παραλαβει αλλα μου ειπαν να την συσκευασω εγω...και μου δημιουργηθηκαν ευλογες αποριες. Εγω αρκετο bubble wrap αλλα προφανως τα φελιζολ της οθονης εχουν φαει σουτ... Υπαρχει κινδυνος να παθει κατι στην διαδρομη (ειναι και τοφαλο το "μωρο" μου 25-30kg ) και να μου την πουνε εμενα μετα οτι δεν το συσκευασα καλα??? Μηπως υπαρχει κινδυνος να χαλασει στην επιστροφη.... και να ξαναφυγει οπως ηρθε? Τι παιζει με το service της infoquest αν ξερετε? μου ειπαν για 5-6 εργασιμες μερες....λετε να γινουν μηνες??? Καλα δεν πολυστεναχωριεμαι γιατι μενουν ακομα 2.5+ χρονια εγγυησης που θα τους ταλαιπωρω αν παιξει καμμια στραβη... :050:

Link to comment
Share on other sites

Tο service της infoquest είναι πολύ καλό μέσα σε 5 εργάσιμες θα έχεις την οθόνη σου.Τα παιδιά μπορεί να σου πουν παραπάνω αλλά εσύ θα πάρεις τηλ κ θα πεις τοον κωδικο που θα σου δώσουν κ θα είναι από πιο νωρίς έτοιμη

Link to comment
Share on other sites

Tο service της infoquest είναι πολύ καλό μέσα σε 5 εργάσιμες θα έχεις την οθόνη σου.Τα παιδιά μπορεί να σου πουν παραπάνω αλλά εσύ θα πάρεις τηλ κ θα πεις τοον κωδικο που θα σου δώσουν κ θα είναι από πιο νωρίς έτοιμη

Για στακα λιγο και "χαλασε το σε ψιλα" αυτο που ειπες...

1) Παιρνω τηλεφωνο....μου δινουν κωδικο....τους τον ξαναδινω παλι πισω και μου λενε για την οθονη??? :confused:

2) παιρνω τηλ....ρωταω κωδικο....μετα απο 1-2 μερες ξαναπαιρνω τηλ....δινω κωδικο....μου δινουν οθονη???

Μαλλον το "2" ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Με την παράδοση της οθόνης σου δίνουν θεωρητικά ένα κωδικό εργασίας βλάβης. Από αυτόν παρακολουθείς την πορεία των εργασιών είτε από το τηλέφωνο είτε από το ιντερνετ μέσα από το Site. Επειδή το παίρνει courier μάλλον δε θα πάρεις στη αρχή κωδικό αλλά θα δώσεις το ΑΦΜ σου στην αρχή αν πάρεις τηλέφωνο και εκεί θα σε ενημερώσει για το αριθμό δελτίου εργασίας.

Δες και το παρακάτω λίνκ

http://www.quest.gr/repair/

Link to comment
Share on other sites

μαααααααλιστα... το ΑΦΜ το πηρανε... οποτε τους παιρνω ενα τελεφουνκεν και μου δινουνε τον κωδικα...και κανω τα κουμαντα μου απο κει και περα με τον κωδικο.

Οκ, θενκ γιου μεντερεϊτορς.

Κανα "γνωστο-κοννε-ακρη" εχουμε απο κει μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεετσι μπραβο να βλεπω να "κινειται" η μηχανη....

Αντε γιατι ειμαι απο 22" στην παλια 17" και τα εχω δει ολα κωλυομενα!

Ασε που τρωω ακομα σαλατες και δεν εχω χασει γραμμαριο!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν πειναω γιατι τρωω 3 κιλα σαλατα!! Λες γιαυτο να μην "χανω"??

Ωραια κουβεντα ανοιξαμε!!! Ο ορισμος του off topic!!

Εισαι και moderator και πρεπει να κρατας κι ενα επιπεδο!!

Σβησε τα τελευταια ποστ, κλειδωσε το thread, ριξε μου κι ενα 3ημερο ban και ειμαστε ενταξει!!

Link to comment
Share on other sites

ρε ψοφίμι! τι να χάσεις όταν είσαι όλη μέρα στα εργαστήρια? άντε τράβα σε κανένα γυμναστήρι να πέσει η μπάκα! τα μαρούλια καλά είναι αλλά αν δεν τρέξεις από που θα τα χάσεις? από την cyclic voltametry?

Link to comment
Share on other sites

Εσενα πιτσιρικο/overclocker-της πλακας/σφιχτη-της-δεκαρας αμα ξανακανετε συνεδριο και φερετε φαγητα της πλακας, θα πω του αδερφου σου να μετακομισει σπιτι σου για να....σου κανει παρεα! Εδω εχουμε σοβαρα προβληματα με το μωρο μου κι εσυ δεν δειχνεις την συμπονοια σου... Με πληγωνεις... Νιωθω οτι δεν δειχνεις τον απαιτουμενο σεβασμο/κατανοηση στο προβλημα μου...

Μηπως να περασω να σου χαραξω το cinquecento??

@ Greek δεν βαζω μαρουλι...αλλα και να εβαζα, κανω συνειδητη προσπαθεια να μην τρωω ακριβως πανω απο το μονιτορ ή προσπαθω (!!!!) να μην φτυνω το φαγητο μου πανω του!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλο το thread κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όποιος τρώει πολύ σαλάτα (με ή χωρίς μαρούλι) δεν πρόκειται να αδυνατίσει αλλά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να του χαλάσει η 22άρα του… :082: :082: :082:

Και επί του θέματος, όσο αναφορά τη συσκευασία, είχα στείλει στην infoquest μια 17άρα σε κούτα από γάλατα με αυτοσχέδια φενιζολ μέσο ΕΛΤΑ και την δέχτηκαν χωρίς πρόβλημα, και φαντάσου ότι σε 3 μήνες έληγε η εγγύηση της….

Επομένως δεν νομίζω να έχει any problem…. :038:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλο το thread κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όποιος τρώει πολύ σαλάτα (με ή χωρίς μαρούλι) δεν πρόκειται να αδυνατίσει αλλά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να του χαλάσει η 22άρα του? :082: :082: :082:

Και επί του θέματος, όσο αναφορά τη συσκευασία, είχα στείλει στην infoquest μια 17άρα σε κούτα από γάλατα με αυτοσχέδια φενιζολ μέσο ΕΛΤΑ και την δέχτηκαν χωρίς πρόβλημα, και φαντάσου ότι σε 3 μήνες έληγε η εγγύηση της?.

Επομένως δεν νομίζω να έχει any problem?. :038:

Η κουτα απο τα γάλατα τη μαρκα ηταν?

:072:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ξεφευγουμε απο το θεμα και αρχισουν να μας στελνουν στον καδο ανακυκλωσης για να τεσταρουν αν δουλευει σωστα στο νεο φορουμ... Μετα θα πρεπει να "γλυφω" τον καθε τυχαρπαστο moderator για να μην με κανει ban!! το θεμα του ποστ ειναι να δεχομαι συλληπητηρια γοα την οθονη... (κερναω και ελληνικο της παρηγοριας) και να γινει το κοννε με τον greek... αν τυχον παιξει κανα σεναριο "κακο".

Link to comment
Share on other sites

αν κεράσεις και παξιμαδάκι με τον καφέ θα σε παρηγορήσω εγώ :

μην ανησυχείς sln θα την δεχτούν την οθόνη σου και θα σου στείλουν την καλύτερη σε αντικατάστασή της! είναι καλά παιδιά εκεί στην ίνφοκουεστ (το λέω γιατί περιμένω να μου πιστώσουν την dfi) και θα μας προσέξουν και τους δύο! μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα τα αστεία παραπάνω δεν κάνω πλάκα για την κούτα. Έτσι την έστειλα και τη δέχτηκαν. Και δε μου φαίνεται και παράλογο, δεν πιστεύω να περιμένουν να κρατάμε τις κούτες και τα φενιζόλ. Το μόνο που πρέπει να παρακαλάς είναι να μη γίνει καμία στραβή κατά τη μεταφορά γιατί εκεί είναι άλλου παπά ευαγγέλιο….

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.