Jump to content



Δέχομαι Συγχαρητήρια....Canon A-80


Greek

Recommended Posts

Έιμαο πολύ χαρούμενος. Σήμερα απέκτησα την CANON A80 και είμαι τρομερά ευχαριστημένος. Μετά από 3μηνη έρευνα είχα κατασταλάξει στο μοντέλο αλλά δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλή.

Δέχομαι συγχαρητήτρια λοιπόν (για να μην είμαστε και εκτός θέματος) για την αγορά μου.

Συνεχίζοντας να πώ ότι η μηχανή πέρα από την τρομερή διαχείρηση που κάνει όταν είναι στο AUTO σε θέμα focus , flash για τον άπειρο χρήστη έχει και έτοιμα modes πάλι για το ''άπειρο χρήστη'' όταν πρόκειται να φωτογραφήσει θέματα μεγρήγορη κίνηση , πρόσωπα , τοπία κλπ.

Αν πάλι κάποιος είναι πιο προχωρημένος έχει 2 positions όπου μπορούν να αποθηκευτούν ρυθμίσεις του χρήστη οι οποίες σημειωτέων είναι πάαααρα πολλές.

Τιε επόμενες ημέρες θα πέσει εξαντλητικό τέστ, ένεκα της εβδομαδιαίας άδειας, αν κάποιος έχει κάποιοα απορία μπορώ να του την λύσω... :045:

Link to comment
Share on other sites

Με γεια, με γεια, και καλες ληψεις.

Μιας και θα την δοκιμασεις, ηθελα να σε ρωτησω για το flash της Α80, αν ειναι δυνατο και πως το διορθωνεις αν ειναι δυνατο στους εσωτερικους χωρους.

Γιατι εχω την Α75 και στο AUTO ειναι γενικα το flash πολυ δυνατο για εσωτερικους χωρους (συνηθως βαζω manual με 1/3 του flash)

+κατι αλλο : βιντεο ποια max αναλυση εχει και ποσα λεπτα max σε αφηνει να βιντεοσκοπησεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προτημισα την cybershoot p73 της sony, :007:

κ αυτη εχει auto για τον εντελως απειρο χρηστη ,διαφορα modes οπως: νυχτος,πορτρετο,πορτρετο σε νυχτα,φωτισμος κεριων,παραλια,τοπιο ενα manual κ ενα program! κ ολα αυτα σε μικρο μεγεθος(συμαντικο για μενα)

για τα λεφτα της καλυ λυση,

εγω παλι δε το σκεφτηκα πολυ,ξυπνησα μια μερα εψαξα ενα 3ωρο στο net,k πηγα καρφι για την p73!

cannon sux :019:

Link to comment
Share on other sites

Με γεια, με γεια, και καλες ληψεις.

Μιας και θα την δοκιμασεις, ηθελα να σε ρωτησω για το flash της Α80, αν ειναι δυνατο και πως το διορθωνεις αν ειναι δυνατο στους εσωτερικους χωρους.

Γιατι εχω την Α75 και στο AUTO ειναι γενικα το flash πολυ δυνατο για εσωτερικους χωρους (συνηθως βαζω manual με 1/3 του flash)

+κατι αλλο : βιντεο ποια max αναλυση εχει και ποσα λεπτα max σε αφηνει να βιντεοσκοπησεις?

320 χ240 & 160 χ 120 3λεπτα για βίντεο.

Για το Flash κάτσε να το τσεκαρο και να απαντήσω... ;)

Link to comment
Share on other sites

φίλε Greek μεγειές! έχω την Α75 και είμαι τρομερά ευχαριστημένος! μιάς και λέμε για night mode, οι φωτογραφίες που θα βγάζεις μόνος σου, με τις manual ρυθμίσεις που μπορείς να βάλεις θα είναι πολύ καλύτερες από αυτές που δείχνεις τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προτημισα την cybershoot p73 της sony, :007:

κ αυτη εχει auto για τον εντελως απειρο χρηστη ,διαφορα modes οπως: νυχτος,πορτρετο,πορτρετο σε νυχτα,φωτισμος κεριων,παραλια,τοπιο ενα manual κ ενα program! κ ολα αυτα σε μικρο μεγεθος(συμαντικο για μενα)

για τα λεφτα της καλυ λυση,

εγω παλι δε το σκεφτηκα πολυ,ξυπνησα μια μερα εψαξα ενα 3ωρο στο net,k πηγα καρφι για την p73!

cannon sux :019:

Canon rulzzz φιλε fantacid :ylsuper:

Link to comment
Share on other sites

φίλε Greek μεγειές! έχω την Α75 και είμαι τρομερά ευχαριστημένος! μιάς και λέμε για night mode, οι φωτογραφίες που θα βγάζεις μόνος σου, με τις manual ρυθμίσεις που μπορείς να βάλεις θα είναι πολύ καλύτερες από αυτές που δείχνεις τώρα!

Κάτσε να μάθω σε Auto και προχωράμε παρακάτω.... :064:

Link to comment
Share on other sites

:023: Αυτό ακριβώς σου είπα! ψάχνω μία τρομερή νυχτερινή φωτό να σου δείξω για να καταλάβεις τι παίζει! εγώ την έχω εδώ και 3-4 μήνες και ακόμα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ούτε το 25% από ότι μπορεί να μου δώσει! :117:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.