Jump to content


Gigabyte εναντίον Asus...


JimmyFox

Recommended Posts

H Gigabyte κατηγορεί ευθέως την Asus για παρπλάνηση του καταναλωτικού κοινού όσο αφορά τις επιδόσεις των μητρικών της βασισμένες στα 925X/915P.

Σύμφωνα με τη Gigabyte η Asus ενσωμάτωσε στις μητρικές αυτές μια ρύθμιση ονόματι Peg Link Mode με αντικειμενικό σκοπό την αύξηση των επιδόσεων σε εφαρμογές 3D. Με συνέπεια φυσικά τα καλύτερα αποτελέσματα σε μετροπρογράμματα και κατ'επέκταση τη δημιουργία εντυπώσεων. Η ρύθμιση αυτή υπερχρονίζει τα ρολόγια του πυρήνα και τησ μνημης του ενσωματωμένου κυκλωματος γραφικών (ΑΤi).

Το πρόβλημα της Gigabyte είναι οτι η ρύθμιση αυτή ενσωματώθηκε κρυφά από τους μηχανικούς της Asus και φυσικά την κατηγορεί για αθέμιτο ανταγωνισμό.

http://www.theinquirer.net/?article=17614

Link to comment
Share on other sites

Τι αθεμιτο ανταγωνισμο και βλακιες.Απλα να εφτιαχνε ποιο ποιοτικα συστηματα για να μην καθετε και ασχολειτε με αλλες εταιριες.Εμενα προσωπικα δεν μου γεμιζει το ματι σαν εταιρια η GIGABYTE.Αυτη ειναι η γνωμη μου παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Τι εμπειρία έχεις από Gigabyte?

Εμπειρια δεν εχω και πολυ(2 μητρικες σε 1 μηνα μου φτανει)Γενικως βλεπω οτι δεν παει καλα σε ορισμενους τομεις.Οχι οτι τα νεα μοντελα δεν ειναι καλα.Απλα δεν μου γεμιζει το ματι JimmyFox σου ξαναλεω σαν εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι ο CmoS να είναι εγκάθετος της ASUS και βασικά ενάντια της Gigabyte. Αφού τα αστέρια της εν λόγο εταιρίας ταύτισαν το overclocking με την αφαίρεση του .... CMOS jumper ... ε τι να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι ο CmoS να είναι εγκάθετος της ASUS και βασικά ενάντια της Gigabyte. Αφού τα αστέρια της εν λόγο εταιρίας ταύτισαν το overclocking με την αφαίρεση του .... CMOS jumper ... ε τι να πεις.....

:003: :003: :003: :003: :003:

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι ο CmoS να είναι εγκάθετος της ASUS και βασικά ενάντια της Gigabyte. Αφού τα αστέρια της εν λόγο εταιρίας ταύτισαν το overclocking με την αφαίρεση του .... CMOS jumper ... ε τι να πεις.....

Τι μητρική είπαμε οτι έχεις εσύ?

Χμμμμ... καλά το φαντάστηκα....

Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει ο ισχυρισμός πρόκειται για απάτη. Η ATI προσφέρει δυναμικό υπερχρονισμό στις νέες κάρτες της απ' ότι ξέρω, αλλά ο τρόπος που τον χρησιμοποιεί η ASUS παραπλανά τον υποψήφιο αγοραστή που ίσως νομίζει οτι το χαρακτηριστικό των καρτών της ATI δεν είναι ενεργοποιημένο και οτι με την ενεργοποίησλη του θα έχει ακόμη καλύτερες επιδόσεις. Απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.