Jump to content



To κύριο AMD σύστημα μου (Updated - X2)


JimmyFox

Recommended Posts

Tower: Chieftec CX-BB03WOP

PSU: HEC525 Power OP

Mainboard: ASUS A8V Dlx rev.2 -> MSI K8T Neo2 FIR -> Asus A8R32-MVP Deluxe

CPU: A64 3200+ "Winchester" -> A64 X2 3800+ "Manchester" -> Α64 Χ2 4400+ "Toledo"

HSF: Zalman Cu7700

RAM: Kingston 4x512MB DDR400 (Micron -5B D) -> GSkill HZ DDR500 -> Transcend 2x1GB DDR400 (Micron -5B D) -> Transcend 2x1GB DDR400 (Samsung UCCC)

HDD: RAID-0 2x80GB Seagate S-ATA 7200.7 17AS, 1x200GB Seagate 7200.7 22AS, 1x300GB Seagate 7200.7 31AS

Optical Drives: LG 4167B, ΤΕΑC DV-516G

GPU: Albatron 6800LE 128MB DDR AGP8x 16x1,6vp w/Silencer -> Albatron 7800GTX 256MB DDR3 PCI-e 16x -> GeCube X1800XT 512MB DDR3 PCI-e 16x

Sound: Audigy 2 ZS, Creative Inspire T5900 5.1

Video: Hauppage Win-TV PVR, Hauppage Win-TV DVB-s + CI adapter

Monitor: LG F900P (CRT 19")

Input: Logitech Cordless Desktop Optical

OS: Windows XP Nemesis SP2 + Windows 2000 SP4

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...
Παρακατω......

Με το τσιγκελι θα στα βγαλουμε ή θα μας τα πεις??? :012:

Τσέκαρε το πρώτο post.... Αν κάθε φορά που άλλαζα κάτι στον υπολογιστή μου έκανα post θα είχα τώρα 1500 posts και θα με banάριζαν για flaming....

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως υποννοεί! Έχω βαρεθεί να βάζω και να βγάζω το πλαϊνό του κουτιού! Συνεχώς κάνω αλλαγές. Εκει που έλεγα οτι θα πάω σε Α64 κάποιες συγκυρίες με έκαναν και έβαλα Α64 περίπου 7 μήνες πριν απ'ότι υπολόγιζα!

Και επειδή βαριέμαι να τα ξαναγράφω και γεμίζω το thread με ποστς, ανανεώνω το αρχικό post.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ολοι κανουμε λαθη, μην το παιρνεις κατακαρδα.... :033:

Χαχαχααχαχααχαχαχα,VIA RULEZ παντως η Αsus ειναι πολυ καλη μητρικη για τα λεφτα που εκανε μεχρι τωρα εδω και 6 μηνες 24/7 λειτουργιας ειναι rock solid..........

Link to comment
Share on other sites

@SLN

VIA Rulez.... Με το VIA όλα δουλεύουν ρολόι τώρα. Ούτε conflicts, ούτε ασυμβατότητες με hardware, γρήγορο IDE, σταθερότητα, μικρή απώλεια επιδόσεων από τον διαιρέτη στις μνήμες κλπ...

@SeanKon

Nα βάλω υδρόψυξη? Γιατί? Prescott έχω? Stock cooling all the way.... Αθόρυβο και αποτελεσματικό....

@ThorLite

H αλήθεια είναι οτι η Asus είναι λίγο παλαβή. Αλλά τουλάχιστον σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Απ'οτι βλέπω κι εσένα. Τώρα, γιατί δεν δούλεψε σε άλλους... Μάλλον κάτι δεν κάνουμε σωστά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ΒΑΝ γιατι ρωτας τα ιδια....

Δε θα ανεβεις τρελλα MHz απο μεταβαση σε υδροψυξη....

Αλλα ειναι υπεροχα να εχεις Katsumcooled! :057:

Kαι να βλεπεις χαμηλες θερμοκρασιες....

Αντε ποτε θα μας ανοιξει τα ματια ο ΔασκαλοΝερουλας να φτιαξουμε κανενα chiller...

Link to comment
Share on other sites

@SLN

VIA Rulez.... Με το VIA όλα δουλεύουν ρολόι τώρα. Ούτε conflicts, ούτε ασυμβατότητες με hardware, γρήγορο IDE, σταθερότητα, μικρή απώλεια επιδόσεων από τον διαιρέτη στις μνήμες κλπ...

@ThorLite

H αλήθεια είναι οτι η Asus είναι λίγο παλαβή. Αλλά τουλάχιστον σε εμένα δουλεύει μια χαρά. Απ'οτι βλέπω κι εσένα. Τώρα, γιατί δεν δούλεψε σε άλλους... Μάλλον κάτι δεν κάνουμε σωστά... ;)

Μαλλον κατι δεν κανουμε σωστα LOL εχει το BIOS κατι πραγματα που πρεπει να καταλαβεις α και μην δοκιμασεις τα 1011-ΧΧΧ BIOS μεχρι τωρα σε μενα το 1010-003 ηταν το καλυτερο BIOS..........

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι δεν κανουμε σωστα LOL εχει το BIOS κατι πραγματα που πρεπει να καταλαβεις α και μην δοκιμασεις τα 1011-ΧΧΧ BIOS μεχρι τωρα σε μενα το 1010-003 ηταν το καλυτερο BIOS..........

Το 1010.003 είναι όντως καλό? Φοβήθηκε το μάτι μου με αυτά που διάβασα..... Και δε μιλάω απαραίτητα για αυτό που διάβασα σε ομόφωνο forum αλλά και σε ξένα fora. Άλλοι λένε οτι είναι καλό, άλλοι οτι είναι μούφα.... What should I do? :101:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

H μεγάλη αναβάθμιση ήρθε και ο Winchester 3200+ που με συντρόφευσε για έναν περίπου χρόνο έδωσε τη θέση του σε έναν Manchester 3800+.

Tα 2.5GHz του single core μάλλον δεν τα έχω αλλά στα 2400ΜΗz με 1.4Vcore είναι σταθερότατος. Benchmarks έβγαλα και στα 2500 αλλά έβαλα ρεύμα 1,5+V που δεν το προτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.