Jump to content


Κουφό πρόβλημα με Partition!!!


Shaman

Recommended Posts

Χρειάζομαι τα φώτα σας!!

Είχα σε ένα partition ( D: ) του δίσκου μου περίπου 1,7GB ελεύθερα οπότε μετέφερα (με "move") ένα folder με μερικά MP3, μεγέθους 2,5GB, σε ένα άλλο PC που έχω στο LAN. Ο φάκελος μεταφέρθηκε κανονικά, τα αρχεία εξαφανίστηκαν απο το ένα PC και πήγαν στο άλλο αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΩΡΟΣ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ PARTITION!!!Εξακολουθεί δηλαδή να έχει μόνο 1,7GB ελεύθερα!!Έκανα scandisk και ο δίσκος φαίνεται ΟΚ...

Ας μου δώσει κάποιος μία λογική εξήγηση για το παραπάνω, παρακαλώ!!

:013:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τα φώτα σας!!

Είχα σε ένα partition ( D: ) του δίσκου μου περίπου 1,7GB ελεύθερα οπότε μετέφερα (με "move") ένα folder με μερικά MP3, μεγέθους 2,5GB, σε ένα άλλο PC που έχω στο LAN. Ο φάκελος μεταφέρθηκε κανονικά, τα αρχεία εξαφανίστηκαν απο το ένα PC και πήγαν στο άλλο αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΩΡΟΣ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ PARTITION!!!Εξακολουθεί δηλαδή να έχει μόνο 1,7GB ελεύθερα!!Έκανα scandisk και ο δίσκος φαίνεται ΟΚ...

Ας μου δώσει κάποιος μία λογική εξήγηση για το παραπάνω, παρακαλώ!!

:013:

Η διαδικασία του move, ουσιαστικά είναι copy στην αρχή και μετά διαγραφή των αρχείων.Μπορεί για κάποιο άγνωστο λόγο να μην τα διέγραψε τα αρχεία, αλλά απλώς να τα κάλυψε.Κάνε scandisk σκανάροντας και την επιφάνεια του σκληρού.:050:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα...Δοκίμασα να κάνω και Defragment αλλά δεν μπορεί να γίνει γιατί το πρόγραμμα χρειάζεται μεγαλύτερο ποσοστό του δίσκου ελεύθερο....Τον πούλο κοινώς!!Η μόνη λύση είναι να προσπαθήσω να το αδειάσω τελείως και να του κάνω format!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.