Jump to content



Γνωρίζει κανείς;


thunderbringer

Recommended Posts

Απο οτι ξερω δεν εχουν κυκλοφορησει ακομη ευρεως στην αγορα ειναι κι εταιρειες παραγωγης ταινειων στη μεση που επιβραδυνουν τη διαδικασια αλλα καποτε θα ερθει ο καιρος.......... :026:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... καλά Χριστούγεννα δηλαδή..

Η μεγάλη πλάκα πάντως θα είναι όταν (με το καλό) βγουν τα δισκάκια dl θα βγάλουν στη φόρα κανά καινούριο πρότυπο εγγραφής (άλλα DVDR,άλλα δισκάκια και λοιπές #@#@!$#) και όχι τίποτε άλλο θα αναγκάσουν ορισμένους (σαν εμένα) να περιμένουν κι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτα ειναι τα παιχνιδια του marketing για να μας παινουν τον πισινο καθε τοσο........

Νομιζω οτι εχουν βγει μερικα δοκιμαστικα στην Ιαπωνια αλλα ας με διορθωσει καποιος αλλος χρηστης αν ξερει περισσοτερα......... :085:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στην Αυστρία τον Ιούλιο και διάβαζα το γερμανικό CHIP. Μετά από ΠΟΛΥ προσπάθεια είχαν καταφέρει να βρουν 4 δισκάκια DL για να κάνουν συγκριτικό σε DVD-R. Οπότε ας μην παραπονιόμαστε.

Τουλάχιστον συμβαδίζουμε με τους άλλους Ευπωπαίους:003: :003: :003: :003: :003: :003: :003:

Link to comment
Share on other sites

Αρα καλα τα ειπα παραπανω περι διπλων στρωματων δισκακια.......

Θα γινω Τζιμης Πανουσης τωρα.......

Συμβαδιζουμε με τους αλλους τους Ευρωπαιους ως προς το ευρος του πεους??? :116: :033: :050: :033:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα ότι η TDK έχει βγάλει DL δισκάκια, και τα έχει φέρει το Πλαίσιο προς 12 ή 15€ το ένα.Μάλιστα ένας φίλος μου, μου είπε ότι τα είδε σε συσκευασία των 50 κλειδωμένα και ασφαλισμένα πίσω από τζαμαρία!:050:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλουν 12 ή 15 @$#@$@&.

Μας κοροϊδεύουν με αυτές τις τιμές;Σε ποιούς νομίζουν ότι απευθύνονται;Σε κροίσους;

Πάντως maddoctor με έβαλες στον πειρασμό να κατέβω πλαίσιο να ρωτήσω.

Η πλάκα η μεγάλη θα είναι πάντως όταν (το έχω για σίγουρο αν όντως υπάρχουν στο πλαίσιο αυτά τα δισκάκια) μου πούν ότι δεν τα πουλάνε ξεχωριστά αλλά όλα μαζί στην 50άδα!Οπότε αντί για 600 ευρώ υποψιάζεστε τι θα πάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλουν 12 ή 15 @$#@$@&.

Μας κοροϊδεύουν με αυτές τις τιμές;Σε ποιούς νομίζουν ότι απευθύνονται;Σε κροίσους;

Πάντως maddoctor με έβαλες στον πειρασμό να κατέβω πλαίσιο να ρωτήσω.

Η πλάκα η μεγάλη θα είναι πάντως όταν (το έχω για σίγουρο αν όντως υπάρχουν στο πλαίσιο αυτά τα δισκάκια) μου πούν ότι δεν τα πουλάνε ξεχωριστά αλλά όλα μαζί στην 50άδα!Οπότε αντί για 600 ευρώ υποψιάζεστε τι θα πάρουν...

Πάντως στο site του Πλαίσιου που κοίταξα, δεν τα έχουνε.Εγώ πάντως δεν έχω πάει πρόσφατα για να το τσεκάρω.Πιστεύω πάντως αυτόν μου τον φίλο, γιατί και αυτός είναι κουμπιουτεράς σαν εμένα, οπότε δεν πιστεύω να μου λέει μ@λ@κίες. Εάν πάντως πας και δεις, πες μας.:050:

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω τα μονα DL που υπαρχουν στην αγορα ειναι κατασκευασμενα απο τη Verbatim και οσον αφορα στη διαθεσιμοτητα τους στο πλαισιο, επετρεψτε μου να αμφιβαλλω .. βασικα αμφιβαλλω αν γνωριζουν τον ορο DL (και τη διαφορα του απο τα αλλα) - παρα μονο οταν τον αναφερουν για να προωθησουν τη πωληση κανενος drive.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτα ειναι τα παιχνιδια του marketing για να μας παινουν τον πισινο καθε τοσο........

Νομιζω οτι εχουν βγει μερικα δοκιμαστικα στην Ιαπωνια αλλα ας με διορθωσει καποιος αλλος χρηστης αν ξερει περισσοτερα.........

Στο εξωτερικο ειναι λιγο πιο ευκολο να βρεθουν απο οτι εδω, κυριως μεσω νετ με καλυτερη τιμη που εχω δει γυρω στα 8€. Η κατασταση δεν ειναι τοσο δραματικη οσο λιγο καιρο πριν οπου δε μπορουσαν να βρεθουν και τα προς review drives καθοντουσαν στο παγκο αναμενοντάς τα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα ότι η TDK έχει βγάλει DL δισκάκια, και τα έχει φέρει το Πλαίσιο προς 12 ή 15€ το ένα.Μάλιστα ένας φίλος μου, μου είπε ότι τα είδε σε συσκευασία των 50 κλειδωμένα και ασφαλισμένα πίσω από τζαμαρία!:050:

Επειδή πρόσφατα πήγα στο Πλαίσιο και ρώτησα... Οι πωλητές (δεν λέω όλοι, αλλα οι περισσότεροι) μου λέγανε αυτά με τα 8,4 GB και τους έλεγα και εγώ με χαρά.... "ΝΑΙ , ΝΑΙ αυτά..." .... "Φυσικά και φέραμε", πάντα με χαμόγελο επιτυχίας....

Κοιτάζω στην ετικέττα... Dual Sided 4.7GB

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ !!!

Και πράγματι τα έχουν σε βαρελάκια των 50.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα πήγα στο Πλαίσιο και ρώτησα... Οι πωλητές (δεν λέω όλοι, αλλα οι περισσότεροι) μου λέγανε αυτά με τα 8,4 GB και τους έλεγα και εγώ με χαρά.... "ΝΑΙ , ΝΑΙ αυτά..." .... "Φυσικά και φέραμε", πάντα με χαμόγελο επιτυχίας....

Κοιτάζω στην ετικέττα... Dual Sided 4.7GB

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ !!!

βασικα αμφιβαλλω αν γνωριζουν τον ορο DL (και τη διαφορα του απο τα αλλα)
LOL :)
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες πάντως που κατέβηκα Στουρνάρη,πήγα σε ένα κατάστημα στη Μπόταση που πουλάει μόνο CD και DVD και ρώτησα τον τύπο αν κυκλοφορούν dl DVD.

Η απάντηση που πήρα ήταν αρκετά ικανοποιητική.

Με λίγα λόγια μου είπε ότι ναι κυκλοφορούν στην αγορά (δε μου διευκρίνισε Ελληνική,Ευρωπαϊκή κ.ο.κ) αλλά δε φέρνει γιατί η τιμή του τεμαχίου είναι απαγορευτική.Επίσης (μετά από ερώτησή μου) μου είπε ότι περιμένει να κυκλοφορήσουν dl δισκάκια μαζικά σε κανά μήνα.

Οπότε αναγκαστικά.... υπομονή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημερα σας.

Να απαντησω για εναν φιλο που λεει οτι οταν θα ειναι φτηνα τα δισκακια με διπλο λειερ θα βγαλουν κατι αλλο.

Λογικο ειναι αυτο ρε παιδια. Οι εταιριες δεν μπορουν να σου βγαλουν ενα προτυπο που να διαρκει 30 χρονια. Μετα τι θα κανουν? θα κοιμουνται και τρωνε απο τα ετοιμα, ή θα γινουν κλεφτες? Απλο αλλα λογικο.

Απλα βγαζουν στην αγορα ενα προτυπο που κραταει το πολυ 5 χρονια (εσκεμενα εννοειται) και μετα ανανεωνουν με αλλες συσκευες. Βλεπε blueray disk (23 gigabyte μινιμουμ) και λοιπα πρωτοκολλα.

Οσον αφορα το πλαισιο νομιζο οτι το χειροτερο καταστημα για υπολογιστες που υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.