Jump to content



Τέλος για μένα...


AC9800PBA

Recommended Posts

Λόγο προβήβασεις του CPU σε prescott έχουμε προβλήματα τελικά :097: (κολάει το PC από την πολύ temp όταν foldarο...) και όσπου να βρω μια άκρη :009: :009: :009: no good temps? no folding

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Λόγο προβήβασεις του CPU σε prescott έχουμε προβλήματα τελικά :097: (κολάει το PC από την πολύ temp όταν foldarο...) και όσπου να βρω μια άκρη :009: :009: :009: no good temps? no folding

Γι αυτο φιλαρακι κι εγω εδωσα προχθες 448 ευρω για να παρω 3.4 northwood.Δεν τους αλλαζω με τιποτα.Τρεχω folding και tmpeg μετατροπη avi σε mpeg2 100% cpu usage και στους δυο επεξεργαστες που βλεπουν τα windows λογω HT και θερμοκρασια με νερακι 51 βαθμους load και 44-45 idle αναλογα με τη θερμοκρασια του δωματιου.Αληθεια τι ψυξη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει κάτσει καλά η ψύκτρα ρε συ?Τι θερμοκρασίες έχεις?

@Tigas:

Θα σου στείλω τη διεύθυνσή μου, ώστε αν πέσει κανένας 64άρης στα χέρια σου να μου τον στείλεις!!

Link to comment
Share on other sites

Από 2.8 σε 3.28 με default τάση...Σχετικά με την SLK ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ σήμερα για να κάτσει καλά, αλήθεια είναι ότι χτες είχαν ξεβιδώσει τα βιδάκια που κρατάνε την βάση των clips αλλά τα έφτιαξα όλα αυτά και παλι τα ίδια :( Πάω Full για νερό το συντομότερο δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Από 2.8 σε 3.28 με default τάση...Σχετικά με την SLK ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ σήμερα για να κάτσει καλά, αλήθεια είναι ότι χτες είχαν ξεβιδώσει τα βιδάκια που κρατάνε την βάση των clips αλλά τα έφτιαξα όλα αυτά και παλι τα ίδια :( Πάω Full για νερό το συντομότερο δυνατόν.

Tι θερμοκρασιες εχεις?

Link to comment
Share on other sites

448 euro????? για P4,εγω 236 εδωσα για τον 3.0C και ειχα πουλησει και τον 2.4C και παλι πολλα μου φανηκαν,οσο για το 100% CPU usage τρεχεις δυο folding μαζι δεν ειναι και κανενα κατορθωμα........

AC9800PBA μνημη σου ελεγα να παρεις CPU πηρες και μαλιστα Prescott!!!!!!! μανταρα τα εκανες σχεδον στα ιδια με τον Northwood εισαι και ισως τωρα λιγο ποιο αργος λογο του Prescott και κυριως δεν κανεις folding φυσικα........

Link to comment
Share on other sites

448 euro????? για P4,εγω 236 εδωσα για τον 3.0C και ειχα πουλησει και τον 2.4C και παλι πολλα μου φανηκαν,οσο για το 100% CPU usage τρεχεις δυο folding μαζι δεν ειναι και κανενα κατορθωμα........

AC9800PBA μνημη σου ελεγα να παρεις CPU πηρες και μαλιστα Prescott!!!!!!! μανταρα τα εκανες σχεδον στα ιδια με τον Northwood εισαι και ισως τωρα λιγο ποιο αργος λογο του Prescott και κυριως δεν κανεις folding φυσικα........

Φυσικα και δεν εδωσα 448 ευρω εννοειται οτι πριν απο τον 3.4 ειχα αλλον επεξεργαστη εναν 3.2 τη διαφορα εδωσα.

Επισης δεν ειπα εγω οτι ειναι κατορθωμα απλα το ανεφερα για τις θερμοκρασιες.Μιας παντως και εχεις 3αρη επειδη ειχα κι εγω εναν ιδιο θα σου πω οτι κατευθειαν μολις τον αλλαξα και πηγα στον 3.2 αντιμετωπησα αμεσως διαφορα με νερο 8-9 βαθμους επιπλεον.Αν εχεις ασχοληθει παντως γενικα με επεξεργασια video θα ξερεις οτι ειναι απο τα προγραμματα που στρεσσαρουν παρα πολυ τον επεξεργαστη μονα τους ποσο μαλλον ταυτοχρονα να τρεχεις και folding και να εχεις απενεργοποιησει και το cpu throttling .Nομιζω οτι υπο αυτες τις συνθηκες την ακουει στερεοφωνικα ενας επεξεργαστης που τον πηρα το σαββατο και δουλευει κατευθειαν 3.97ghz απο τη πρωτη μερα σταθερα. :039:

Link to comment
Share on other sites

55C-56C full load 100% αλλά δεν με πειράζουν αυτές το σπαστικό είναι ότι κολάει σε αυτές τις temps ενώ λογίκα έπρεπε να κολάει στους 69C...

Αποψη μου παντως οτι δεν σου κολλαει απο θερμοκρασιες.Κοιταξε λιγακι τις μνημες σου και χαλαρωσε τα timings.Την ιδια περιπτωση ειχα κι εγω και νομιζα οτι δεν ανεβαινε ο επεξεργστης μου αλλο γιατι ειχα δοκιμασει τις μνημες μου με το μεμτεστ και δεν εβγαζαν λαθη αλλα μαλλον στρεσσαρανε τον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.