Jump to content



Κρύψιμο του ενός partition


thunderbringer

Recommended Posts

Λοιπόν να πως έχει η κατάσταση:

Έχω ένα σκληρό (Seagate SATA 120GB) τον οποίο τις επόμενες ημέρες θα σπάσω στα 2 (10GB + ότι απομένει).Το λειτουργικό θα είναι XP και θα μπει στο μικρό partition.Αυτό που θέλω είναι το δεύτερο και μεγάλο κομμάτι να μην είναι προσβάσιμο σε κανέναν άλλο χρήστη παρά μόνο σε εμένα.

Γνωρίζω ότι στα XP αν κάνεις private τα αρχεία σου (εννοείται πως μιλαμε σε NTFS) απαγορεύεται η πρόσβαση σε αυτά (συγκεκριμένα στο C:\Documents and Settings\"USER_NAME") στους υπόλοιπους χρήστες.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Αν δεν γίνεται τίποτα μέσω windows,τότε αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα κρυπτογράφησης,το οποίο όμως να μην κρυπτογραφεί αρχεία ΑΛΛΑ ολόκληρους φακέλους + να τους κλειδώνει και για να τους ανοίξει να θέλει κωδικό, θα σας είμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα κρυπτογράφησης,το οποίο όμως να μην κρυπτογραφεί αρχεία ΑΛΛΑ ολόκληρους φακέλους + να τους κλειδώνει και για να τους ανοίξει να θέλει κωδικό,
Yep PC Security κανει αυτο που θελεις, απλα να εχεις υποψην σου οτι σε safe mode δε λειτουργει ;)
Link to comment
Share on other sites

αν δε με απατα η μνημη μου το folder access (pro) θα κανει τη δουλεια σου.

τεσπα...δε μπορω να σιγουρεψω το ονομα του προγραμματος, σιγουρα ομως εχω κατι σχετικο.

θα προσπαθησω να σου το στειλω με μαιλ, μαλλον αυριο.

απαιτειται ομως να ξερω τη διευθυνση σου. στειλε τη μου με private message.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.