Jump to content



προβλημα με vsync...


Warlord

Recommended Posts

...στην αρχη νομιζα οτι ηταν το CCC αλλα οταν τοβγαλα κ χρησιμοποιησα το απλο control panel των catalyst εξακολουθω ναχω το ιδιο προβλημα...ενω απενεργοποιω το vsync αυτο μενει παντα ενεργοποιημενο(60fps) σε direct3d παιχνιδια(στα opengl ειναι ok)...τι φταιει????ειναι καθαρα θεμα drivers?

εχω 9800προ128 με catalyst 4.9 k dx9c

(το ιδιο τοχα κ με τους 4.8)

Link to comment
Share on other sites

έχω το αντίθετο πρόβλημα με τους 4.8 δεν βρίσκω το vsync όσο χαζό και αν ακούγεται. για να είσαι στα 60 με vsync σημαίνει ότι έχεις tft. δεν ξέρω ποια οθόνη έχεις αλλά στη δικιά μου χωρίς συγχρονισμό η tft οθόνη κάνει πολύ έντονα σπασίματα ίσως επειδή έχει σχετικά χαμηλό χρόνο απόκρισης αν θυμάμαι καλά 25ms. η crt από την άλλη δεν καταλαβαίνει τίποτα. Γιατί θες πάνω από 60 fps to μάτι δεν πιάνει πάνω από 25~30 fps έτσι είναι και οι ταινίες και δε νομίζω να έχουμε πρόβλημα στην παρακολούθηση. όταν κατέβουν οι 4.9 έλπιζα να βρω λύση...

Link to comment
Share on other sites

crt εχω κ θελω να απενεργοποιησω το vsync γιατι απενεργοποιημενο σε μερικα παιχνιδια δινει περισσοτερα fps avg (οπως UT2004).κ δεν εννοω σε στιγμες που ξεπερναει τα 60.αλλα σε διαφορες σκηνες που με vsync on εδινε 30 με off θαδινει 40-50...

εγω ανετα καταλαβαινω διαφορα μεταξυ 30 κ 60 fps

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.