Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ=Δεν κάνει επανεκκίνηση


schumifer1442169067

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να κάνω επανεκκίνηση.Κλείνουν τα Παραθύρια αλλά κλείνει και η

οθόνη και δεν ξαναανάβει,ο σκληρός δείχνει να δουλεύει μόνιμα μετά από αυτό.

Δεν είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει αυτό αλλά συνήθως συμβαίνει 1-2 φορές και

βρίσκει τη λύση μόνο του.Μπορεί να έχει να κάνει με το NTFS που προχτές εγκατέστησα

.Ένα στοιχείο που μπορώ να προσθέσω είναι ότι για πρώτη φορά πριν κάνα μήνα το μηχάνημα

απέκτησε τη δυνατότητα να εκκινεί με το δεξί κλικ ,δυνατότητα που χάνει όταν

ζτώ επανεκκίνηση.Ενώ όταν κάνω τερματισμό,κλείνει κανονικά και το "κόλπο" ε το δεξί κλικ δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Τροφοδοτικό ολοκαίνουργιο.Μην τα ρίχνουμε πια όλα στο τροφοδοτικό.Σηκώνει τόσα πράγματα και F@Η 1 εβδομάδα.Δούλευα το ίδιο σύστημα με 250w μια χαρούλα για μήνες!

Για την οθόνη δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αλλά έχει drivers η οθόνη?Και τέλος πάντων αφού αναλαμβάνουν τα παραθυρια να την εγκαταστήσουν και έχω το ίδιο σετάπ που είχα και παλαιότερα γιατί να θελουν αλλαγή?Πρoβιού 17 TCO 95(4/2000!). Εξάλλου δεν έχει πρόβλημα να σβήνει και να ανοίγει σύμφωνα με τις ρυθμίσεις ενέργειας που της έχω βάλει ,και ουδέποτε δεν είχε πρόβλημα μετά από τερματισμό. Αρχίζω όμως τώρα να σκέφτομαι την κάρτα γραφικών.Αλλά έχω πολύ πρόσφατους drivers!!!

Θα μπω λίνουξ αργότερα να δω

Link to comment
Share on other sites

Αν το τροφοδοτικό δεν είναι αρκετό δεν κάνει επανεκκίνηση.Δεν έχει αρκετο ρεύμα για να τα ξεκινήσει όλα μαζί. Όταν ξεκινησει από την αρχή τα εξαρτήματα ανάβουν ένα ένα και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εκτός και αν πριν το format δεν ήταν ενεργοποιημένο το ACPI οπότε δεν είχες πρόβλημα. Με την νέα εγκατάσταση ενεργοποιήθηκε και σου δημιουργεί προβλήματα. Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις μέσα από το Device Manager ->Computer και να δεις αν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.