Jump to content



Ποστάρετε εικόνες από την TV κάρτα σας!


kagelar34

Recommended Posts

Κάντε screen shot της εικόνας που έχετε όταν βλέπετε τηλεόραση .......για να δούμε τι εικόνες πιάνετε?

μην ξεχνάτε να αναφέρετε τι κάρτα έχετε.

Εγώ δεν έχω αλλά γι αυτό σας βάζω να ποστάρετε , είναι και φυσικά ένα τεστ για εσάς που έχετε τις ίδιες κάρτες να δείτε αν είναι καλή η κάρτα σας ή είναι για RMA :063:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Θα πρέπει να κάνουμε resize οπότε το αποτέλεσμα δεν θα είναι συγκρίσημο. Επίσης ο καθένας έχει διαφορετική ποιότητα λήψης σε κάθε περιοχή του + άλλοι έχουν καλή κεραία άλλοι όχι +... +... +

Τέλος πάντων. Ας βάλω 1-2 screenshots μιας και δεν έβαλες εσύ.... :001:

Η πρώτη από το Tuner χωρίς ενίσχυση του VHS.

Η δεύτερη από το Composite in και με ενίσχυση του VHS.

Και στις δύο έχω αλλάξει ανάλυση από 768Χ576 σε 600Χ450 + συμπίεση με jpeg στο 80% ( Irfanview ).

post-47-1442173783,0018_thumb.jpg

post-47-1442173783,1821_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Orthodox νομιζω θα είσαι πιο ευχαριστημένος με την Winfast TV2000 Deluxe ε?......
Επέλεξα το κανάλι με τη μικρότερη διαφορά σε ποιότητα. Δες και αυτές τις δυο και θα καταλάβεις καλύτερα την υπεροχή της Leadtek. Αν φτιάξω την κεραία και οι δυο πιάνουν πολύ καλύτερα αλλά και πάλι οι διαφορά μεταξύ τους είναι αισθητή…

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ PINNACLE :063:

Υ.Γ.: Δεν είναι η Deluxe είναι η απλή TV2000 (non XP / Deluxe)

post-172-1442173785,9107_thumb.jpg

post-172-1442173786,0319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.