Jump to content



Memory Ερωτησεις


SotosLg

Recommended Posts

Για να κανω ενα σωστό OverClocking,οι μνήμες πρεπει να ειναι του ιδίου τύπου π.χ.Pc3200?Εγω εχω φορτομενες 2*512.Η μια ειναι Pc3200 και η άλλη Pc2100.Τωρα η Pc2100 δουλευει σαν μια Pc3200.Για καλυτερα αποτελεσματα

μηπως πρεπει να πάρω μια αλλη Pc3200? :116: :116:

Link to comment
Share on other sites

Και για να μιλησουμε και για την ουσια του πραγματος,εννοειται οτι πρεπει για να εχεις καλα αποτελεσματα να εχεις 2 μνημες ιδιες και μαλιστα αν γινεται και ιδιας μαρκας ειδικα αν σε ενδιαφερει το ΟC.

Link to comment
Share on other sites

varelasj εκανα downclock στι μια την Pc3200 δλδ 400Mhz στα 333Mhz και η Pc2100 δουλευε στα 333Mhz.Τωρα η Pc3200 δουλευει σε κανονικα επιπεδα ενω η Pc2100 δουλευει στα 400Mhz(Overclocked).Τωρα εχω 205Mhz FSB

Link to comment
Share on other sites

Σοπα ρε η 2100 εφτασε 205 Mhz ?KAΛΗΗΗΗΗΗΗΗ!!

ναι αν θες να πας παραπάνω καλήτερα να παρεις μια ακομα 3200(τωρα εμωνυμες ή μη...αλλη ιστορια..)για να πας πιο ευκολα πανω απο τα 205mhz πχ..Η 2100 σε κραταει πισω,:)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε??? Pc 2100 στα 205mhz με 2.75? Είσαι σίγουρος οτι είσαι error free εκεί (μα τί τσιπάκια φοράνε...)? Τι timings έχεις? Τώρα με την FakLan Disco Party όντως καλό θα ήταν να ζευγαρώσεις την 3200 με μία όμοιά της ή να πάρεις δύο όμοια ντιμάκια δοκιμασμένα (Muskin, HyperX κτλ κτλ) εάν σε ενδιαφέρει βέβαια το oc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητώ, αλλά σε άλλο πόστ αναφέρεις αστάθεια στο prime και μου μπήκε η ιδέα οτι είναι οι μνήμες σου. Τώρα να τρέχουν οι 133άρες ίσα με τις 200άρες με τα ίδια timings και μάλιστα στα 2.75 1η φορά το ακούω. 180 ναί (gay timings φυσικά) αλλά 200? Τρέξε και ένα memtest τα 5,8 τέστ καμιά 30 λούπες το καθένα και το std πακέτο μια 12άρα και άν είσαι και εκεί error free πάω πάσσο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.