Jump to content



Να το σπρώξω το ρημάδι - Plextor PX-708A


n1ck0s

Recommended Posts

Βέβαια μόνο ρημάδι δεν είναι το Plextor-άκι.... αλλά τεσπά. Είδε σήμερα τιμή για το NEC 3500 και έμεινα λίγο μ@λ@... Δεν είχα υπόψη μου ότι έχουν πέσει τόσο πολύ...

Μήπως να το σπρώξω τώρα που μπορεί να πιάσει ακόμα κανα-δυο € ή να περιμένω? Δωστε μου σας παρακαλώ κάνα λόγο να το κρατήσω γιατί δεν μπορώ να μπαίνω πάλι σε έξοδα...

Link to comment
Share on other sites

Δωστε μου σας παρακαλώ κάνα λόγο να το κρατήσω γιατί δεν μπορώ να μπαίνω πάλι σε έξοδα...
γιατι αν εισαι ικανοποιημενος απο την ποιοτητα εγγραφης του και τη συμβατοτητα με τα μεσα που υπαρχουν στην αγορα, δεν προκειται να κερδισεις τιποτα επι της ουσιας που μπορει να δικαιολογησει την αγορα νεου. Ισως το DL layer να ηταν λογος αν σε ενδιεφερε, για μενα δε θα ηταν προς το παρον
Link to comment
Share on other sites

γιατι αν εισαι ικανοποιημενος απο την ποιοτητα εγγραφης του και τη συμβατοτητα με τα μεσα που υπαρχουν στην αγορα, δεν προκειται να κερδισεις τιποτα επι της ουσιας που μπορει να δικαιολογησει την αγορα νεου. Ισως το DL layer να ηταν λογος αν σε ενδιεφερε, για μενα δε θα ηταν προς το παρον

Σωστά, πολύ σωστά. Η κατηγορία οπτικά μέσα, βρίσκεται σε συνεχή (καταιγιστική θα έλεγα) εξέλιξη. Εδώ εμφανίζεται το φαινόμενο η ταχύτητα εγγραφής των συσκευών εγγραφής οπτικών μέσων να ανεβαίνει και να μην υπάρχουν τα αντίστοιχα μέσα για να γίνουν εγγραφές στην μέγιστη ταχύτητα (πχ οπτικά μέσα 16Χ).

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω...

Δωστε μου σας παρακαλώ κάνα λόγο να το κρατήσω γιατί δεν μπορώ να μπαίνω πάλι σε έξοδα...

Χρειαζόμουνα κάποιον(ους) να με καλμάρει, με είχε πιάσει πάλι καταναλωτική μανία. Ευχαριστώ παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάχρει κάποιος σοβαρός λόγος. Είνια αυτό που σε πιάνει όταν βγαίνει νέο hardware. Ο ίδιος λόγος που πουλάει κάποιος μια 9800 Pro αγορασμένη προ 3 μηνών για να πάρει την Χ800. Αυτό το DL αν και ξερω ότι μόνο θεωρητικά μπορώ να το έχω (καταραμένα media) μου κάνει κάτι..... Ίσως είναι οι άπειρες ώρες που έχω σπαταλήσει για backup (συμπίεση) ταινιών (χρησιμοποιώ την σκληροπηρυνική μέθοδο με CCE κτλ.)...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... καταπίεσε λίγο το καταναλωτικό σου ένστικτο! Θα σε παρηγορούσε καθόλου το γεγονός αμα σου πω οτι ένα μήνα αφού βγηκε το NEC 3500 εγω πήγα και πήρα το NEC 2510 (black)????

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε μια (μία? εκατόν μια μάλλον) πονεμένη ιστορία εδω μέσα με κάτι που τρέξαμε να πάρουμε (μη χάσουμε!)... Να 'χαμε φράγκα τουλάχιστον να παει στο δι@ολο... Του διαβόλου πράματα είναι αυτά τα PC εγώ το έχω πει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.