Jump to content



Νεο συστημα A64


adams1442169069

Recommended Posts

Χιλιοειπωμενο το καταλαβαινω απολυτα...αλλα τι να κανουμε...

Ενα συστηματακι γυρω στα 1100€ αν μπορειτε δωστε τα φωτα σας...μιας και η μεταβατικη περιοδος socket 740 ,939, pci-e μας εχει μπερδεψει λιγο.

Το συστημα θα χρησιμοποιηθει για τα κλασικα (serf-multimedia-λιγο games) και autocad 2d.Σε αυτα δεν περιλαμβανεται η οθονη και δεν προκειται να clockαριστει. :102:

Σε εναν προχειρο υπολογισμο απο το e-shop ενδεικτικα τα παρακατω

MSI K8N NEO PLATINUM

Αthlon 64 3000+

2xKINGSTON C25 512MB PC3200

nec 3500

lg dvd

prolink fx5950xt (αν εβρισκα καμια 9800 θα ηταν καλυτερα)

και ενα πολυμηχανημα hp psc 1350

Kουτι και τροφοδοτικο μαλλον για το chieftec του πλαισιου (ελπιζω το 360psu που εχει μεσα να επαρκει μιας και δεν προκειται να γινει o/c)

Aξιζουν τα παραπανω λεφτα για εναν 939 3200+ (αληθεια υπαρχουν στη αγορα 3200 ή μονο 3500?)

Καθε παρατηρηση ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα δεν έχω δει κανέναν 939 κάτω από 3500. εμένα το συστηματάκι μου φαίνεται από μιά χαρά έως γ@μάτο.

απλά αν δεν επείγεσαι, περίμενε κανένα μήνα να βρεις στην ελλάδα 939 3200+, μόνο και μόνο για να έχεις μεγαλύτερη "αναβαθμισιμότητα" στο μέλλον, εκτός αν είσαι από αυτούς που παίρνουν έναν υπολογιστή και δεν τον πειράζουν καθόλου μέχρι να πάρουν τον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

στην ελλάδα δεν έχω δει κανέναν 939 κάτω από 3500. εμένα το συστηματάκι μου φαίνεται από μιά χαρά έως γ@μάτο.

απλά αν δεν επείγεσαι, περίμενε κανένα μήνα να βρεις στην ελλάδα 939 3200+, μόνο και μόνο για να έχεις μεγαλύτερη "αναβαθμισιμότητα" στο μέλλον, εκτός αν είσαι από αυτούς που παίρνουν έναν υπολογιστή και δεν τον πειράζουν καθόλου μέχρι να πάρουν τον επόμενο.

τον επομενο μηνα?? Καλα θα ναι τοτε.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.