Jump to content



FORTRON 400 W αξίζει η αγορά του?


Georges

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Fortron 400 W PFC από το πλαίσιο. Εχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Αυτό που με χάλασε βέβαια είναι ότι όχι μόνο δεν είναι σε retail έκδοση, αλλά ούτε καν σε κάποιο νάιλον μέσα. Είναι εντελώς χύμα! Επιπλέον το πλαίσιο δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.

Θα ήθελα τη γνώμη σας γι’ αυτό το psu ή εναλλακτικές προτάσεις, χωρίς όμως να

ξεπερνούν τα 80 – 90 €

Link to comment
Share on other sites

Welcome on board!!!

Το θεμα του <<χυμα>> μη σε ανησυχει. Δεν ειναι εκει η ουσια.

Ειμαι κατοχος ενος FORTRON 550 το οποιο οπως ισως εχεις διαβασει ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα και υπεραρκετα. Παντα με προβληματιζε απο τη στιγμη που εμφανιστηκε το 400αρι αν πραγματι ειναι στα standard του αντιστοιχου 550. Ποσο μαλιστα οταν η τιμη του ειναι γυρω στα 90 ευρω που με τα ιδια περιπου χρηματα μπορεις να παρεις πχ το καινουριο Tagan και καποια ακομα.

Προσωπικα, για 80 ευρω θα προτιμουσα το fortron ψαχνοντας βεβαια λιγακι πρωτα τις τασεις που δινει σε σχεση με τα αλλα της κατηγοριας των ιδιων χρηματων, ΑΛΛΑ η τελικη επιλογη ειναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επίσης, με αφορμή ότι το κουτί μου είναι κάπως... αρχαίο.. σκέφτομαι και τη λύση

2 σε 1, με κουτί chieftec και 420w psu της ίδιας εταιρείας.

Δεν ξέρω όμως αν το 420w που συνοδεύει τα κουτιά του πλαισίου, είναι το ίδιο με αυτό

που πουλάει σε retail συσκευασία [chieftec 420w ] που λίγο ή πολύ, όλοι έχουμε ακούσει καλά λόγια.

Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σ' αυτό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.