Jump to content


Τι FAN να βάλω πάνω στην THERMALRIGHT SLK-948U?


Kaf

Recommended Posts

Η ερώτηση φαίνεται στον τίτλο. Έχω ακούσει πως οτιδήποτε και να βάλω θα δώ καλά αποτελέσματα αλλα ψάχνω κάτι καλό για να δω σημαντική διαφορα. Εχω γύρω στα 35-40 € μόνο για το ανεμιστηράκι οπότε πιστεύω πως αγοράζω κάτι καλό. Καμια πρόταση? :068: :075:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Παιρνεις τον delta τον 8αρι και φτιαχνεις μονος σου ενα ριθμιστη στοφων ή ψαχνεις τπτ σε smart kit τα οποια σου δινουν τα υλικα και οδηγιες για το πως να το φτιαξεις..... Κοιτα σε καταστημα ηλεκτρονικων!

Link to comment
Share on other sites

Aν παρεις delta χωρις ρυθμιστη στροφων...την εκατσαν τα αυτακια σου....αν παλι φτιαξεις/αγορασεις ρυθμιστη....ειναι οτι καλυτερο....αν δεν εχεις τετοιο σκοπο...οπως λεει και ο Σταυρος enermax 9αρη...

Link to comment
Share on other sites

1oν Ευχαριστώ για τη μετακίνηση. Ήμουν ΕΝΤΕΛΩΣ off topic :p 2ον οταν λετε οτι ο θορυβος που κάνει το ΔΕΛΤΑ είναι σαν τρένο, το εννοείτε? δηλαδή χωρις ρυθμιστήρι να ξεχάσω τον ύπνο? ελεος :Ρ

Link to comment
Share on other sites

1oν Ευχαριστώ για τη μετακίνηση. Ήμουν ΕΝΤΕΛΩΣ off topic :p 2ον οταν λετε οτι ο θορυβος που κάνει το ΔΕΛΤΑ είναι σαν τρένο, το εννοείτε? δηλαδή χωρις ρυθμιστήρι να ξεχάσω τον ύπνο? ελεος :Ρ

Εγω που τον αφησα πανω στο πατωμα σε μαχ στροφες (6000) πηγαινε βολτα μονος του.......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι 92αρης....και σε φουλ στροφες ειναι ποιο αποδοτικος απο το smartfan...στις αντιστοιχες στροφες....

Τα 92mm χτυπανε παρα πολυ εκτος heatsink. Στο enermax τι να των κανεις τον ρυθμιστη στροφων ? Ιδη ειναι αργος... πιο αργος ακομα ?

Αν ειναι να αγορασεις delta και να του μειωσεις στροφες (που αυτο θα κανεις, αλλιως δεν υπαρχει λογος να αγορασεις ρυθμιστη) , τοτε γιατι τι να τον κανεις ?

Με SP94 και smart fan 2 εχω 29-32 cpu temp. Πιστευω για αεροψυξη ειναι πραγματικα πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 92mm χτυπανε παρα πολυ εκτος heatsink. Στο enermax τι να των κανεις τον ρυθμιστη στροφων ? Ιδη ειναι αργος... πιο αργος ακομα ?

Αν ειναι να αγορασεις delta και να του μειωσεις στροφες (που αυτο θα κανεις, αλλιως δεν υπαρχει λογος να αγορασεις ρυθμιστη) , τοτε γιατι τι να τον κανεις ?

Με SP94 και smart fan 2 εχω 29-32 cpu temp. Πιστευω για αεροψυξη ειναι πραγματικα πολυ καλο.

Τον εχεις για max...o/c ρε....

Καταρχας δεν λενε κατι οι τεμπς...αν δεν μας πεις θερμοκρασιες δωματιου...Φανταζομαι σε idle κατασταση ετσι?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λεει ο αλαρμ εχει δικιο!βγαινει εξω πολυ απο τα heatsinks!εδω το smartfan και βγαινει!αρα δεν εχει νοημα!και ο enermax απο οτι ξερω ειναι αρκετα πιο αργος απο το smartfan!αρα παλι χανει το ενερμαχ γιατι αν και ειναι 90αρι ειναι κατα 1500 στροφες πιο αργο νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό που λέει ο αλαρμ έχει δικιο!βγαινει εξω πολυ απο τα heatsinks!εδω το smartfan και βγαινει!αρα δεν εχει νοημα!και ο enermax απο οτι ξερω ειναι αρκετα πιο αργος απο το smartfan!αρα παλι χανει το ενερμαχ γιατι αν και ειναι 90αρι ειναι κατα 1500 στροφες πιο αργο νομιζω!

Ούτος η άλλος τα 4800rpm του smartfan...θα τα χρειαστείς μόνο για να πιάσεις max o/cking δεν νομίζω σε καθημερινή χρήση να τον έχεις στις 4800???

Ο ενερμαξ είναι στις 2800...και εκεί περίπου πιστεύω σε καθημερινή χρήση δουλεύουμε οι περισσότεροι τα φανακια μας....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.