Jump to content


Σχολια για τον Οδηγο Υδροψυξης


soler1442169065

Recommended Posts

Προσωπικά με απιονισμένο (από SuperMarket) που βάζω, έχοντας μια μεγάλη διαρροή στο PC (συντιβανοειδή τύπου) και έχοντας κάνει λούτσα την μητρική, όλες τις PCI γλύτωσαν τα πάντα.

Μία άλλη φορά με το ίδιο νερό, έχοντας μικρή διαρροή (σταγόνα-σταγόνα) για 2-3 μέρες (απ'το νερό που βρήκα το εκτίμησα) χάλασε απά η θύρα AGP.

Με νερο βρύσης αμφιβάλω αν ζούσαν μητρική και κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Προσωπικά με απιονισμένο (από SuperMarket) που βάζω, έχοντας μια μεγάλη διαρροή στο PC (συντιβανοειδή τύπου) και έχοντας κάνει λούτσα την μητρική, όλες τις PCI γλύτωσαν τα πάντα.

Μία άλλη φορά με το ίδιο νερό, έχοντας μικρή διαρροή (σταγόνα-σταγόνα) για 2-3 μέρες (απ'το νερό που βρήκα το εκτίμησα) χάλασε απά η θύρα AGP.

Με νερο βρύσης αμφιβάλω αν ζούσαν μητρική και κάρτες.

Eγω οταν το στηνα χρησιμοποιησα Feser UV blue το οποιο ηταν τρομερο.Ειναι μη αγωγιμο(ευτυχως) και ειχαν γεμισει μεσα ολα λογω πολλων διαρροων απο τα compression fitting αλλα δεν επαθε τιποτα.πατωματα,καρεκλες,ολα..Αιμορραγουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

βρε παίδες θέλω τα "φοτασας" αυτή εδώ Laing DDC-Pumpe 12V DDC-1T ποσα ψυγεία μπορεί να κάνει κύκλωμα ?

για να έχει καλή ψύξη το σύστημα ? εγώ έχω βαλη 2 ψυγεία 360 από τα "μεγαλα" εχο κάνει "μακακια" να βάλω καλύτερα το ένα όπως το δίνη η εταιρία ?

https://www.alphacool.com/shop/sets-und-systeme/alphacool-nexxxos/17478/alphacool-nexxxos-cool-answer-360-ddc/xt-set

Έγινε επεξεργασία από Kakos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.