Jump to content


Αργει ο 7260 μου...


spresv

Recommended Posts

Εδω και κανα μηνα εχω εναν hp7260 ο οποιος εχει βγει κορυφη για τα λεφτα του. Εχω ομως ενα προβλημα...

Αργει να εκτυπωσει...ειτε απο site, ειτε απο εγγραφο..οπουδηποτε. Ολες οι συνδεσεις και drivers εχουν γινει σωστα, δε υπαρχει προβλημα εκει. Τυπωσα προχτες μια εργασια 29 σελιδες, και εκανε 29 λεπτα μετρημενα να την τυπωσει. Και ζητημα ειναι αν ειχε 5 φωτογραφιες μεσα. Ηθελα καιρο τωρα να κανω thread, αλλα το ξεχναγα... :084:

Παω σημερα και περνω ενα πακετακι φωτογραφικο χαρτι για ενα φιλο (170g/m2) και βαζω να τυπωνει το εξωφυλλο του spiderman 2. Αυτο το εξωφυλλο το ειχα τυπωσει καιρο πριν και σε απλο χαρτι, και ειχε κανει πανω απο 3 λεπτα να το τυπωσει. Του δινω επιλογη στο paper λοιπον οτι θα τυπωσει πανω σε hp everyday photo paper semi-glossy. Και το τυπωσε σε λιγοτερο απο μισο λεπτο!!!

Τι μπορει να φταιει για τις χαμηλες ταχυτητες εκτυπωσης σε απλο χαρτι? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω απο δυσκολο εως απιθανο με βαση αυτη την περιγραφη να ειναι hardware προβλημα του εκτυπωτη.

Δοκιμασες να τον καρφωσεις σε αλλο PC και να δεις εκει τις αντιδρασεις του?

Με αλλα λογια, θεμα software-windows το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.