Jump to content



LG 1730S δεν εμφανίζει επιλογή 1280χ1024 στα παιχνίδια


gto234

Recommended Posts

Παδιά παλιά είχα μια 19ρα crt και στα παιχνίδια μου εμφάνιζε επιλογή πολλών αναλύσεων μέχρι και 1600χ1200,από τότε που πήρα την LG δεν μου βγάζει επιλογή για πολλές αναλύσεις αλλά το βασικότερο δεν μου εμφανίζει την 1280χ1024!Μου εμφανίζει δηλαδή μέχρι 1280χ768 ή 960.Και μιλάμε για καμμία αλλαγή στο σύστημα και για το ίδιο παιχνίδι,δηλ. με την 19crt υποστήριζε 1280χ1024 ενώ με την 17 tft δεν υποστηρίζει;Βέβαια υπάρχουν και κάποια που υποστηρίζουν κανονικά την 1280 αλλά με τα άλλα τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Τι profiles,τους catalyst έχω περασμένους και όλα όπως ήταν πρίν.Συγκεκριμένα το παιχνίδι στο οποίο αναφέρομαι είναι το indiana jones & the infernal machine αλλά και σε κάνα δυό ακόμα(alien vs predator 2).

Link to comment
Share on other sites

Profiles θέλω να πώ τους "drivers" του monitor. Επειδή το installation μοιάζει με drivers έτσι τους αναφέρουν αλλά στην ουσία είναι profiles δηλαδή πληροφορίες για την max ανάλυση, τα max mhz στην κάθε ανάλυση κ.ο.κ. Στην 15άρα sony crt που έχω άμα δεν περάσεις τους "drivers" και πάς να παίξεις παιχνίδι ή θα καταλήξεις "out of range" ή στην καλύτερη 60Hz....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.