Jump to content



Radeon 9000 to Mobility FireGl 9000 γίνεται?


gto234

Recommended Posts

Εγραψα μερικά πράγματα σε άλλο πόστ αλλά το κάνω ξεχωριστό μπάς και ενδιαφερθεί κανείς και βοηθήσει.

Παιδιά έχω την 9000 pro και μανιωδώς ψάχνω στο google μπας και βρώ κάποιο mod για fireGL αλλά τίποτα.Βρήκα ότι υπάρχει μια Mobility Radeon 9000 FireGL ή οποία όμως δεν ξέρω αν είναι βασισμένη στην 9000 οπότε το μόνο που θα μπορούσε να γίνει,αν γίνεται, είναι να modάρει κάποιος τους drivers της ωστε να παίζουν στην desktop 9000.Το σίγουρο είναι ότι η mobility radeon 9000 γίνεται mobility 9000 FireGL αλλά στην desktop δεν ξέρω.Τι λέτε πως μπορεί να το ψάξει κανείς;;;

Και μετά από λιγο ψάξιμο έγραψα το εξής:

Λοιπόν κατέβασα από www.station-drivers.com τους catalyst 4.9 που υποστηρίζουν την Mobility firegl 9000.Αν κάνω manual install των drivers από το device manager λέτε να πετύχω τίποτα;Αν πατήσω update drivers...(μην γράφω όλα τα βήματα)...Have Disk επιλέγω το αρχείο CX_17868.inf και μου βγάζει μια λίστα με τις κάρτες εκ των οποίον και την Mobility FireGL 9000.Λέτε να δοκιμάσω το τρίκ,υπάρχει περίπτωση να κάνω ζημιά στην κάρτα μου;

Λοιπόν τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γίνεται τίποτα. Πάντως πρέπει να μετατρέψεις πρώτα τη Radeon σε mobility και μετά σε mobility firegl. Οπότε τα πράγματα γίνονται πολύπλοκα και με μικρό ποσοστό επιτυχίας. It' s your card!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.