Jump to content



Αναβαθμιση


s5zax

Recommended Posts

Εχω το εξης συστημα:

Antec slk 3700eb

Antec 350W Psu

P4 3.0 Ghz

Asus P4P800-e deluxe

2x 512mb kingston 400mhz

Asus v9570 (fx 5700) 256 mb

Maxtor 120gb Sata

WD 40 gb IDE

TEac cd-r

TEac dvd-r

Teac dvd-rom

Leadtek winfast dv2000

Τι θα αλλαζαται σε αυτο το μηχανημα? Σκοπευω να βαλω αλλο τροφοδοτικο (550w μαλλον) και μεχρι το καλοκαιρι που θα εχουν πεσει και οι τιμες μια 6800.

Link to comment
Share on other sites

Μην αλλάζεις τίποτα για την ώρα.

Σε 2-3 μήνες παίρνεις έναν Athlon64 Wintcester ( και όχι Prescott που προφανώς εννοεί ο Jimmyfox ) και μια μητρική με NF4 και PCI-E για την νέα σου κάρτα γραφικών και είσαι μια χαρά.

Επίσης για το τροφοδοτικό καλό θα ήταν να πας ποιο πάνω από τα 350W που έχεις τώρα. Πάντως τα 550W δεν θα σου χρειαστούν κατά ανάγκη με τους Α64 ακόμα και αν του κολλήσεις μια 6800. Και με ένα Chiftec των 420W θα την βγάλεις μια χαρά. Κοίτα τι έχει κοτσάρει ο τύπος από πάνω ( Jimmyfox ) στο δικό του 420άρι Chieftec!

550W πάρε μόνο με την λογική να μην ξαναμπείς στο ίδιο δίλλημα μετά από 1-2 χρόνια όταν θα έχουν εξαπλωθεί(!) τα dual cores.

Link to comment
Share on other sites

ρε....εχετε τρελαθει??????ο επεξεργαστης της intel δηλαδη στα 3g δεν ειναι καλος ε???εγω προσωπικα θα αλλαζα καρτα γραφικων και τροφοδοτικο...διλαδη με ενα 300-3500 θα ειχα καθαρισει για παρα πολυ καιρο.....

Link to comment
Share on other sites

ρε....εχετε τρελαθει??????ο επεξεργαστης της intel δηλαδη στα 3g δεν ειναι καλος ε???εγω προσωπικα θα αλλαζα καρτα γραφικων και τροφοδοτικο...διλαδη με ενα 300-3500 θα ειχα καθαρισει για παρα πολυ καιρο.....

Βασικά δεν είπαμε κάτι τέτοιο.

Αλλά μητρική θα αλλάξει έτσι και αλλιώς εκτός και αν σκάσει 400€ σε AGP. Και αν πάει σε 775 socket θα αλλάξει και cpu.

Οπότε γιατί να μην πάει σε έναν Α64 που και λιγότερο καταναλώνουν και 64bit έχουν και είναι και καλύτεροι στα games και δεν θα πληρώνει και επιπλέον DDR2 μνήμες?

Ο καθένας αποφασίζει πως επιθυμεί. Απλά προτάσεις κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε....εχετε τρελαθει??????ο επεξεργαστης της intel δηλαδη στα 3g δεν ειναι καλος ε???εγω προσωπικα θα αλλαζα καρτα γραφικων και τροφοδοτικο...διλαδη με ενα 300-3500 θα ειχα καθαρισει για παρα πολυ καιρο.....

Ο συγγραφέας του thread στην αρχή έγραψε οτι έχει επεξεργαστή P4 2GHz. Μετά το άλλαξε σε 3.0GHz. Kαι όπως μπορείς να δεις η δικιά μου απάντηση έγινε πριν κάνει τη διόρθωση.

Υ.Γ. όχι οτι θα άλλαζε η απάντησή μου βέβαια... :D

Link to comment
Share on other sites

Αν παιζεις παιχνιδια και θες κατι καλυτερο ,χτυπα μια vga(6600gt,6800).. Φυσικα προτεινω και αλλαγη τροφοδοτικου που ουτως η αλλως θα μεινει και μετα. Το cpu σου ειναι οκ, αρκει να φανταστεις οτι το μεγαλυτερο που μπορεις να παρεις ειναι 3,6. Αν μαλιστα "πουσαρεις" και λιγο το δικο σου εισαι μια χαρα για τουλαχιστον ακομα 1-2 χρονια. Μετα αλλαζεις ολο το συστημα...

Link to comment
Share on other sites

οκ.λαθος μου δεν ειχα δει οτι ελεγε στην αρχη 2ghz.παντως δεν νομιζω προσωπικα πως πρεπει να αλλαξει επεξεργαστη και κατ'επεκταση mobo τωρα με το συστημα του!!!καλυτερη επενδυση νομιζω θα ηταν αν θες τα λεφτα που θα εδινες για cpu kai mobo να τα δωσεις για καποι καλη καρτα agp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.