Jump to content



Ποιο κουτι να παρω για σκληρο δισκο 2,5ιντσων


alexandrosss

Recommended Posts

εχω εναν σκληρο δισκο 2,5 ιντσων ειναι ο toshiba 20gb HDD2168 (MK2018GAS)

και θελω να παρω ενα εξωτερικο κουτι 2,5 ιντσων ωστε να τον βαλω μεσα

ομως τα κουτια των 2,5 ιντσων σιγουρα δεν χρειαζονται ρευμα, δηλαδη μονο με usb

και επιπλεον θα με βολευε ενα κουτι το οποιο να παρεχει και τους οδηγους συσκευης (drivers) γιατι υπαρχουν ακομα pc με 98

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802008

(PER.802008) HDD BOX 2.5'' USB 2.0

Εξωτερική θήκη από αλουμίνιο για μετατροπή σκληρού δίσκου 2.5'' σε εξωτερικό. Δεν χρειάζεται ανεξάρτητη τροφοδοσία ρεύματος καθώς τροφοδοτείται από τη θύρα USB.

Τύπος Συσκευής: USB 2.0 External Case.

Υποδοχή συσκευής: 1 x 2,5".

Υποδοχή σύνδεσης: 1 x USB 2.0 (λειτουργεί και σε USB 1.1).

Περιεχόμενα συσκευασίας: Καλώδιο USB, Πρόσθετο καλώδιο τροφοδοσίας από δεύτερη θύρα, φυλλάδιο εγκατάστασης, CD με drivers, βίδες και κατσαβιδάκι για την τοποθέτηση του σκληρού δίσκου.

Συσκευασία: Retail.

Εγγύηση: 1 Χρόνος.

Τιμή: 16.1 € + 2.9 € 18% ΦΠΑ = 19.00 € (6474 δρχ)

τι λετε για αυτην η να παρω καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά για φορητό μέσο μεταφοράς είναι ότι καλύτερο για εμένα. Μακράν η μεγαλύτερη χωρητικότητα που μπορείς να έχεις. Δεν είναι USB Stick αλλά είναι όμορφο και πρακτικότατο. Η τιμή του κουτιού που βρήκες είναι μια χαρά.

Όμορφο είναι και αυτό http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1027&Nav_Section_Id=21&Catalog_Id=1&Product_Id=216680&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

εχει και ενα trust, αλλα δεν μου γεμισε το ματι, οσο για θεμα τιμης νομιζω οτι δεν μου φενονται πολλα λογου οτι δεν πληρωσα τον δισκο μου των δωσανε, ειναι πραγματικα ολοκαινουριος ουτε μια βδομαδα δεν δουλεψε(χαλασε ο φορητος)

οσο για θεμα τιμης δινω και τα διπλασια αρκει να ναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Trust και ειναι τελειο. Οντως αλουμινενιο, κομπλε απο καλωδιακια drivers KAI εχει και Δερματινη θηκη μεταφορας.

λες να το παρω, στην τιμη ειναι λιγο ακριβοτερο αλλα δεν με νοιαζει, με 98 το εχεις δοκιμασει? δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Με 98 δεν εχει τυχει να το δοκιμασω αλλα δεν λογικα δεν υπαρχει προβλημα αν συγκρινω απο τα αλλα δυο που ειχα παλιοτερα ενα Q-tec και ενα αλλο δεν θυμαμαι μαρκα. To Trust βγηκε καλυτερο απο ολα. Νομιζω μονο πως απαραιτητη προυποθεση ειναι να τα 98 να ειναι τα Second Edition.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
φίλε μου αγόρασα έναν από το ram-shop στην στουρνάρη στα 33 ευρώ έχει και firewire και usb 2 μαζί. με το firewire έχω δει καλύτερες ταχύτητες. στο συστίνω ανεπιφύλακτα

Αυτό σκέφτομαι και εγώ...

Δύο ερωτήσεις:

1. Από θόρυβο πως πάει?

2. Τι χωρητικότητα είναι ο σκληρός που έχεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.