Jump to content



Αξίζουν οι DDR600;


emnezia

Recommended Posts

Έχει πέσει στα χέρια μου ένας επεξεργαστής που clockάρει καλά. Οπότε σκέφτομαι να πάρω μνήμη για να παίζω μαζί του 1:1 σε fsb >270 (να δω και πόσο με κόβουν και οι υπάρχουσες μνήμες - Θέλω να πάω 1:1 σύμφωνα με το συγκριτικό του Soki). To θέμα είναι δεν έχω πολυασχοληθεί με μνήμες και δεν ξέρω αν αξίζουν οι 600 ή 566 που έχει εδώ

http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/memory/ddr-ram-pc4500.asp

http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/memory/ddr-ram-pc4800.asp

Μιλάω για 512mb. Από dual channel (για αγορά 2ης αργότερα) ξέρετε αν παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι αν πάρω μικρότερης ταχύτητας με καλύτερα timings ρισκάρω το αν θα ανέβουν εκει πάνω ανεξάρτητα αν βάλω χάλια timings. Οπότε πιστεύω πως καλύτερα μία τέτοια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω καλό πράγμα - ελπίζω! (Αbit AS8 - εσείς φταίτε χεχε - 775 3.2 E0 και μένει η μνήμη!). Άντε να τελειώνουμε τις εξετάσεις να τα στήσουμε και να κάνουμε καμία παρουσίαση της προκοπής!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι αν πάρω μικρότερης ταχύτητας με καλύτερα timings ρισκάρω το αν θα ανέβουν εκει πάνω ανεξάρτητα αν βάλω χάλια timings. Οπότε πιστεύω πως καλύτερα μία τέτοια λύση.

Ετσι και αλλιως τα tccd παιζουν χαμηλα με πολυ καλυτερα timings...

Link to comment
Share on other sites

o kbilly13 ειχε κατι A-Data και πηγανε μια χαρα σε Α64 οποτε και σε Intel δε νομιζω να εχεις προβλημα....

Στην αναγκη θα χαλαρωσεις τα timings δε θα χαθει κι ο κοσμος.... :)

Παρε τις 600αρες καλυτερα για να εισαι ΟΚ.

Οι δικες μου Kingston HyperX PC4300 λενε εκ προδιαγραφων 3-4-4-8 timings και εχουν φθασει ανω των 300 FSB στον Α64 (με 2Τ ομως αλλα αυτο δε σε νοιαζει δεν παιζουν τετοια κολπα σε Intel). :098:

Link to comment
Share on other sites

Ειτε παρεις 4500 ειτε 4800 το ιδιο ειναι! Αν ειναι να παρεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι παρε Gskill "LE" ή "LA" Οποια γουσταρεις απο τις 2. Οι adata δεν χρησιμοποιουν brainpower pcb οποτε και δεν εχει νοημα να παρεις αφου στην ιδια τιμη (300) υπαρχουν και καλυτερες. Παρε Gskill LE/LA, patriot ΧΒLΚ(λογω πολυ καλης τιμης), PQI με την σειρα προτεραιοτητας. Κατα την γνωμη μου οχι OCZ EL 3200 rev 2 αν και δεν ξερω τι συμπεριφορα εχουν σε Ιντελ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ SLN! Δεν τις είχα δει αυτές! Το κακό είναι οτι δεν με παίρνει να ανέβω τόσο ψηλά σε κόστος οπότε μάλλον με βλέπω για τις Gskill LA 2χ256 και αργότερα ίσως άλλο ένα 2χ256. Προτίμησα αυτό το site γιατί έχει τις χαμηλότερες τιμές αν δεν κάνω λάθος. Τα μεταφορικά είναι όντως όσο λένε 4ε και 18ε ανάλογα πως το στέλνουν; Ξέρει κανείς; ή θα πάθουμε καμία πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι. Τοσο ειναι τα μεταφορικα. παντως καλυτερα να μαζεψεις κανα φραγκο να παρεις 2χ512 παρα 2χ256. αποψη μου. Αν δεν βγαινεις προτιμησε τις 2χ512 patriot XBLK στα 260.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά οι μνημούλες μαμάνε , μόλις διαβασα μερικά reviews. !!!

G.skill (Samsung TCCD) Dual Channel Kit 184-Pin 1GB(512MB x 2) DDR PC-4400, Model F1-3200DSU2-1GBLE - Retail

These are currently THEE sticks of RAM to have. 275MHZ at 2.5-3-3-7 with only 2.7 volts ...

Ο αθλονάκος μου θα πετάει ,

Υπάρχει περίπτωση να παραγγείλω χωρίς πιστωτική ? απο newegg?

Αν χρησιμοποιήσω ενός γνωστού π.χ πόσο τον επιβαρύνω ?

Η μετατροπή του νομίσματος γίνεται αυτόματα απο το κατάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.