Jump to content


barton o/c πόσα volt?


MaD

Recommended Posts

λοιπόν στα 200χ11 με 1.65 δεν έχουμε κανένα πρόβλημα .... Όμως αν βάλω 213χ11 με 1.675 ενώ παίζω κανονικά unnreal 2004 , aquamark , και γενιικά δεν βλέπω προβλήματα και η θερμοκρασία δεδν πάει πάνω από 48 βαθμούς , αν κάνω burn test με το sysoftsandra 2005 pro μετά από 2 λεπτά το πολύ(!) μου πετάγεται μπλέ οθόνη ..

Λέτε να είναι οι μνήμες ? γιατι πήγαν 1.66χ213 με 3.0 3 3 7 . Έβαλα +0.10 ν στις

μνήμες αλλά πάλι το ίδιο .. επίσης το burn test που έβαζα ήταν μόνο cpu .. arithmetic και multiκατι ... :022:

Να βάλω περισσότερα ν στη cpu ? μέχρι πόσα είναι σοφό ? μην κάνουμε καμιά χαζομάρα .... :100:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο τον οδηγο αναφορας καθε χρηστη απο το 17ο post το attachment file και λεω παρα πολλα μεσα.

Τετοια threads τα κοιταμε πρωτα και μετα ρωταμε.

Αντεχουν οι Barton ανετα 1.85 ρευμα με καλη αεροψυξη και με νερακι χωσε 1.95 παντα πολυμετρημενα.

Απο εκει και πανω ρισκαρεις δες τα επικινδυνα πειραματα μου σε AMD/Intel (ψαξε το θρεντ απο το προφαηλ) για να δεις τι μπορει να παθει ο Βαρτον....

Καλη συνεχεια AMDακια!

Κι εγω ξαναγυρισα στην AMD!

AMD RULEZ! κι ας παει -50% σε video encoding τεσπα... :038:

Link to comment
Share on other sites

Mad θα σε συμβουλευα να πολυμετρησεις το Vcore γιατι μια Albatron VIA KT800T που ειχα εκανε overvoltage στο vcore του Α64 φαντασου οτι με αυτη εδωσα 1.9 μεσω BIOS και το πολυμετρο εδειξε 1.987

attachment.php?attachmentid=929...

Η Albatron μοιαζει σε κατασκευη με τις Gigabyte οι οποιες οσες εχω δει κι αυτες κανουν Overvoltage.

Προσεξε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.