Jump to content


K. Labs: A64 3200+ και παλι, Gigabyte K8NS Pro!


MrSeanKon

Recommended Posts

Σε μερικες ωρες επιτελους μετα τη ψυχοφθορα κατασταση :040: που ημουν σας ξαναρθα AMDαδες!

Μια κι εχω νερακι θα στηθει μια χαρα να δουμε ποσο επιτελους θα παει το κομματι....

Οχι οτι θα περιμενω ανω των 2.7GHz ομως και 2.6GHz ανετα χωρις πολλα τεραβολτ και δροσερα δε με χαλανε!

Δωστε δωστε γκαζια AMDαδες ξαναγυρισε ο Αρχηγος σας! :059:

Αντε να μαζευτουμε επεται και συνεχεια τον Απριλιο-Μαιο θα μεταβω και σε 939 φυσικα! :)

Θα φτιαξω κι εναν εκτιμητη για το AMD throttling O/c Tools RULEZ! :026:

Το βραδακι θα εχω τα πρωτα αποτελεσματα εχουμε και δουλειες και τις εχω ΒΑΝ και πηζω... :035:

Link to comment
Share on other sites

Άντε Mr.Seankon, welcome back to the team!!

Με νεράκι πιστεύω τα 2600 θα τα έχεις!Εγώ δουλεύω, με το ίδιο mobo, στα 2550 των 3000+ και είμαι ακόμα με τη box ψύκτρα. Για παραπάνω, θέλει καλύτερη ψύξη το CPU.

Έχεις και καλύτερες μνήμες. Δε μασάμε λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αλλαζω κι ηρθα στην AMD και μου βγηκε σκαρτο ΕΛΕΟΣ τι αμαρτιες πληρωνω???:119: :064:

πληρωνεις φιλτατε την αμαρτια που πηρες Intel.και γω μια αλλαγη πηγα να κανω καποτε πριν 1,5 χρονο,να βαλω εναν P3 1.13 και μετα που εβαλα τον Athlon μου,μου εκανε @@ες,τιμωρια.μετα απο 1 μερα εστρωσε ως δια μαγειας.με συγχωρεσε :D φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Sean απο ότι βλέπω γύρισες και με φόρα . Επίσης σαν να ανανεώθηκες λίγο έτσι :)

έκανα κάποια πολύ ενδριαφέροντα πράγματα σήμερα με τον 939 μου.

βλέπε και εδώ http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=5994&page=2&highlight=laser

το καινούριο μου απόκτημα είναι ένας 12άρης απο βεντιλατέρ ψυγείου μοτοσυκλέτας .... :D

βγάζει πάνω απο 200cfm αλλά κάνει σαν το volcano12 στα high [ανεκτό για bench..]

post-1135-1442173962,883_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eκει που ειχα συνδεσει το πολυμετρο και προσπαθουσα να μετρησω τη θερμοκρασια του επεξεργαστη με το θερμιστορ ειχα αφησει το ρημαδι το πολυμετρο ανοικτο.... :021:

Επεσε ο θετικος ακροδεκτης πανω στη μητρικη και μετα ψοφησε......

και εγώ ως αρχάριος με τα πολύμετρα πήγα να μετρήσω το vmem....

αφου βρήκα το σημείο, γυρνάω να δω την ένδειξη, μου κάνει μια στραβοτιμονιά το χέρι (λόγω και ηλικίας βέβαια... :D ) και ποιος ξέρει που πήγε και τι "γεφύρωσε", κάνει ένα ωραίο shut-down η μητρική...

ανοίγω πανικόβλητος ξανά το pc ... τίποτα (έπρεπε να δείτε τη μούρη μου! :044: )

το αφήνω λίγο , το ξανανοίγω ... και ΑΝΟΙΞΕ σαν να μην είχε συμβεί τίποτα! και όλα δουλεύουν ρολόι πάλι...

εφτάψυχο μου βγήκε μη το ματιάσω!...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βγεις αλώβητος από αυτό το παιχνίδι τελικά.Είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο το μοιραίο θα συμβεί.Επειδή οι ακροδέκτες των καλωδίων του πολυμέτρου μου έχουν μέταλλο μυτερό κοντά στα 3 εκατοστά έχω βάλει μονωτική ταινία και αφήνω μόνο 2-3 χιλιοστά όταν μετράω μόσφετ. Πάντα στηριγμένα τα χέρια μου, πάντα προσεχτικές κινήσεις ,πάντα πρώτα σταθεροποιούμαι πριν γυρίσω να κοιτάξω το πολύμετρο αλλά.....

ήρθε και η κακή στιγμή που έχασα την ισορροπία μου όπως είχα ξαπλώσει περίεργα για να φτάνω στο μόσφετ και όπως φεύγει το ένα καλώδιο βρίσκει σε πηνίο.Ε όταν είδα τη μικρή αστραπή είπα αυτό ήταν ,άντε πάλι 20 μέρες για RMA .

ΑΛΛΑ δούλευε.Από τότε έβαλα καλώδια και μετράω τα μόσφετ χωρίς να χωθώ μέσα στο κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.