Jump to content


Επιτέλους, αναβάθμιση!!!


Tux

Recommended Posts

Hello! Μετά από 4 χρόνια με έναν PIII στα 800 MHz, αναβαθμίστηκα επιτέλους στο σύστημα της υπογραφής μου :026: και όπως καταλαβαίνετε, χοροπηδάω από τη χαρά μου! By the way, να αναφέρω ότι γενικά το forum με βοήθησε για να κατατοπιστώ και να επιλέξω τελικά, οπότε special thanks to everyone. Λοιπόν, έτρεξα ένα 3DMark 2003 με τους 66.93 της Nvidia και όλες τις ρυθμίσεις σε default και έπιασα το σκορ που παραθέτω. Επειδή είμαι νέο μέλος στο forum, και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με όλα αυτά, πείτε μου, είναι καλό το σκορ; Ή τζάμπα πέταξα τόσα λεφτά;!

post-1414-1442173988,5269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε κι ενα 3dmark05 που εχουμε παραθεσει αποτελεσματα με διαφορες 6600gt και διαφορετικες συνθεσεις για να εχεις μετρο συγκρισης.

Περα απο τα σκορ ομως, απολαυσε το συστημα σου αφου σε σχεση με το παλιο σου συστημα ειναι η μερα με τη νυχτα και φανταζομαι οτι θα πετας στα συννεφα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντος ποια εκδοση τοου λινουξ εχεις Tux ?

(Δε πιστευω με τετοιο username και τετοιο avatar να μην εχεις linux!!!)

Και όμως braveheart ο φίλος τρέχει winXP, όπως φαίνεται και από την φωτό που πόσταρε με το αποτέλεσμα του 3dmark.

Πάντως καλορίζικο το συστηματάκι tux.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :) Λοιπόν, εκτός από Windows XP χρησιμοποιούσα στο παλιό σύστημα το Mandrake 10.1. Είμαι νέος χρήστης στο linux, βέβαια, αλλά το προσπαθώ! Τώρα όμως δε μου αναγνωρίζουν την 6600GT :076: και δεν ανοίγουν το KDE. Μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσω κάποια άλλη διανομή, σκέφτομαι Suse 9.2 ή Fedora Core 3.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :) Λοιπόν, εκτός από Windows XP χρησιμοποιούσα στο παλιό σύστημα το Mandrake 10.1. Είμαι νέος χρήστης στο linux, βέβαια, αλλά το προσπαθώ! Τώρα όμως δε μου αναγνωρίζουν την 6600GT :076: και δεν ανοίγουν το KDE. Μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσω κάποια άλλη διανομή, σκέφτομαι Suse 9.2 ή Fedora Core 3.

άμα θες να μάθεις linux βάλε slackware ή debian...

τα άλλα distros στα σερβίρουν όλα έτοιμα :075:

Link to comment
Share on other sites

To σουσε φυσαει , μακραν καλυτερο

Οσο για την καρτα γραφικων υπαρχουν πολλα φορουμ που σου δινουν λεπτομερειες

Σε γενικες γραμμες κατεβασε τους drivers της καρτας σου και επειτα sh NVIDIA*.sh (φροντισε να εχεις εγκαταστησει το source του kernel σου βεβαια).Ισως χρειαστει και κανα modprobe nvidia μετα αλλα σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα ευκολο για nvidia.

Που να δεις τι ειχα τραβηξει με την βρωμοATI που ειχα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.