Jump to content



7 καμενα Pixels κ συνεχιζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!


CmoS

Recommended Posts

Παιδια θα τρελεθω....εδω και μιση ωρα καθως εβλεπα ενα εργο αρχισα να παρατηρω καποια Pixel που εμεναν κολλημενα στο κοκκινο χρωμα....ηδη ειχα 2 γκι χαλασμενα pixel..αφου καταλαβα οτι εχω 3 Pixel χαλασμενα αρα ηρθε η ωρα για αλαγη της sony hx73sdm συνεχισα να βλεπω το εργο....ουτε 2 λεπτα δε περασαν και παρατηρω αλλα 2 πρασσινα γυρο απο το προιγουμενο....για να μη τα πολυλογω ετσι εγιναν 7 και μαλλον συνεχιζουν...καποια απο αυτα φενενοτε κ στο ασπρο...τι γινετε???γιατι το επαθε αυτο?

Θεωρουντε καμενα pixel αυτα ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Πατνως οσο και να προσπαθεις οτι καταφερε ο cmos δεν θα το καταφερεις ευκολα... Αν μπορεις στο rma να παρεις πιστωτικο και να παρεις καμια αλλη οθονη που να την αλλαζουν με λιγοτερα καμμενα pixels πιστευω θα ηταν καλη κινηση κατα τη γνωμη μου γιατι ποτε δεν ξερεις με αυτες τις οθονες... Α και καλοριζικη η καινουρια μην ξεχνιομαστε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ Καλή τύχη.Είχα μια sony παλαιότερα , την sdm/x52 η οποία είχε διάφορα προβλήματα.Την πήγα στην sony , έγινε η αντικατάσταση και μου έδωσαν μια με ένα καμμένο pixel στο κέντρο της.Αναγκάστηκα και την πούλησα και πήρα μια LG και βρήκα την υγειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ Καλή τύχη.Είχα μια sony παλαιότερα , την sdm/x52 η οποία είχε διάφορα προβλήματα.Την πήγα στην sony , έγινε η αντικατάσταση και μου έδωσαν μια με ένα καμμένο pixel στο κέντρο της.Αναγκάστηκα και την πούλησα και πήρα μια LG και βρήκα την υγειά μου.

To χειροτερο...και το προβλημα ειναι οτι θα μου την φερουν σπιτι κ δε μπορω ουτε κ να την δω...:@:@:@:@:@

προσεχε την καινουρια που θ πάρεις να ειναι όντως καινουρια γιατι δινουν και επισκευασμένες απο αλλα rma...

Το ξερω κ το εχω ακουσει ξανα αυτο....ας ελπισω να μη εχω τπτ απο τα δυο:(

ακομα ομως δε μου καθεται καλα οτι τα Pixel αυτα φενοντε μονο στο μαυρο κ τα περισσοτερα απο πολυ κοντα κ οχι απο μακρια...λετε να μου κανουν καμια πουστι@ ?

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε απλα η sony δε θελει να μου την αλλαξει,πεταει μια δικαιολογια οτι αυτα δεν ειναι καμενα κολλημενα Pixel(ενω ειναι) κ τελος..τι αλλο να κανω?

Τι σου λέει οτι είναι?

Link to comment
Share on other sites

τπτ..αυτα γινοντε...

Ενω με βαση αυτο

http://www.sony.gr/PageView.do?site=odw_el_GR&page=ProductHomeWithArticleFirstSection&article=1095156868033&section=el_GR_Products&productmodel=%2FComputing%2FComputer+Displays%2FFlatpanel+LCD%2FSDM-HX73&productsku=SDMHX73B&productcategory=%2FComputing%2FComputer+Displays%2FFlatpanel+LCD

Ειμαι για αλλαγη...

Αν μπορουσε καποιος να μου πει πως ειναι ενα κολλημενο υποστοιχιο τοτε θα ημουν σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

τπτ..αυτα γινοντε...

Ενω με βαση αυτο

http://www.sony.gr/PageView.do?site=odw_el_GR&page=ProductHomeWithArticleFirstSection&article=1095156868033&section=el_GR_Products&productmodel=%2FComputing%2FComputer+Displays%2FFlatpanel+LCD%2FSDM-HX73&productsku=SDMHX73B&productcategory=%2FComputing%2FComputer+Displays%2FFlatpanel+LCD

Ειμαι για αλλαγη...

Αν μπορουσε καποιος να μου πει πως ειναι ενα κολλημενο υποστοιχιο τοτε θα ημουν σιγουρος...

Ωραία.Ας μην την αλλάξουν αφού δεν είναι καμένα όπως λένε αλλά να την φτιάξουν!Εγγύηση δεν έχεις?Μην το αφήσεις έτσι!Το service της sony είναι το χειρότερο αλλά όχι να μας πιάνουν και κορόιδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.