Jump to content



Πρόβλημα σκληρού?


svizi1442169086

Recommended Posts

Αποφάσισα να βάλω στον sata maxtor το λειτουργικό. Πριν το είχα στον 40άρη επίσης maxtor ide όμως.

Ο controller της μητρικής μου είναι sil3112. Τα windows μπήκανε κανονικά μου ζητήσανε τον driver της μητρικής και μπουτάρω στα windows μια χαρά. Δουλεύω μια μέρα ( χθες τα έβαλα ) και σήμερα ξυπνάω ανοίγω το pc και μου βγάζει chkdisk κ.τ.λ. Λέω μάλλον κάτι θα έγινε χθες το βράδυ και δεν ανησυχώ. Κάνω λίγο δουλειά και κάνω restart. Τα ίδια. Ώχ πρόβλημα!!!!

Ο δίσκος ο sata δούλευε απροβλημάτιστα ως δεύτερος σκληρός - εκεί έκανα όλο το backup.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε αυτό το Path:Έναρξη--->Ο Υπολογιστής Μου--->Δεξί κλικ στο δίσκο SATA--->Ιδιότητες--->Εργαλεία--->Έλεγχος

Εκεί υπάρχου 2 επιλογές .Τις επιλέγεις και τις 2 και πατάς την επιλογή της εκκινησης.Την επόμενη φορά που θα κάνει επανεκκινηση ο υπολογιστής σου θα ξεκινήσει τη διαδικασία του check disc και θα κάνει αυτόματα πλέον τις αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.