Jump to content



Dscaler και Ελλαδα...


psilos2000

Recommended Posts

Ρε κομμαντος έχω την Pinacle Pctv Pro 5.50 drivers win2000 professional sp4 και κατέβασα το Dscaler 4.1.11.

Ενώ το είχα κ παλίοτερα και δούλευε μια χαρά, τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ τίποτα,καμία ρύθμιση.

Ξέρει κανείς να μου πει την διαδικάσια που πρέπει να ακολουθήσω ωστε να αναγνωρίσει την κάρτα μου, ποιές επιλογές πρέπει να κάνω και βασικότερα πως να βρώ ολά τα κανάλια μας...... :100:

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα μόλις ξεκινήσεις για πρώτη φορά το πρόγραμμα θα σε ρωτήσει τι ακριβώς έχεις ή θα σου δώσει επιλογές να βάλεις manual την κάρτα σου.

Εναλλακτικά πας Btcard>>>Setup Card/Tuner

Για τα κανάλια δοκίμασε scan με επιλεγμένο το European Air Frequency.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επαιξα με τις ρυθμίσεις και τα βρήκα, και στο European Air frequency οπως πρότεινε ο john

Αλλα πολύ βαρύ το πρόγραμμα πολυ βαρρρρυυυυυυυ

Υπάρχει κάποιος που να το έχει ξεζουμίσει ωστε να μοιραστεί τις γνώσεις του μαζί μας? :017:

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα του ΑΤΑΡΙ είναι ΜΑΑΑΠΑΑΑΑΑ. Τόσα προγράμματα που χάνεσαι ρε παιδί μου. Πολύ καλή ρε φίλε πού την ξετρύπωσες?Ποιο από αυτά χρησιμοποιείς?Για πόσες μέρες?(αν με καταλαβαίνεις!)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί φίλτρα για την βελτιστοποίηση της ποιότητας της εικόνας το DScaler για αυτό είναι και τόσο βαρύ. Τίποτα δεν είναι τζάμπα και η ποιότητα κοστίζει....

Αν θέλεις πάντως μπορείς να πας στις επιλογές Settings>>>General Hardware setup και στο usage να δώσεις προτεραιότητα στα άλλα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα του ΑΤΑΡΙ είναι ΜΑΑΑΠΑΑΑΑΑ. Τόσα προγράμματα που χάνεσαι ρε παιδί μου. Πολύ καλή ρε φίλε πού την ξετρύπωσες?Ποιο από αυτά χρησιμοποιείς?Για πόσες μέρες?(αν με καταλαβαίνεις!)

Για πολλέεεεεεεεεες ... ρώτα τον googli να σου πει....αρκει να του πεις τις κατάλληλες λέξεις ,.

τώρα το ποστ θα γίνει πολυυυυυυ μεγάλο αν καθίσουμε να αναλύσουμε τα προγραμματα 1-1 .

Σε γενικές γραμμες ,,, με το chris Tv έχω το καλύτερο σήμα [πιανει πιο καθαρα η κάρτα]

Και επίσης fly2000 και flyds πολύ καλά προγραμματα και αυτά με άπειρες ρυθμίσεις . Εφαρμογές που βάζουν τα ΓΥΑΛΙΑ σε αλλα bundled προγραμματα που έρχονται με τις κάρτες μας.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό βάλε linux και το πρόγραμμα tvtime (εννοείται δωρεάν!), αν είχες μείνει πολύ ευχαριστημένος με το Dscaler, θα ξετρελαθείς με την ποιότητα του tvtime, και είναι πολύ ελαφρύ και εύχρηστο..

Υ.Γ. Το οποίο tvtime, στηρίζεται στο Dscaler

;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.