Jump to content



Τι ηχεία έχετε στο (στα) PC σας?


schumifer1442169067

Τι ηχεία έχετε στο (στα) PC σας  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

ΟΚ, εγώ έχω δώσει αρκετά χρήματα για το ηχοσύστημά μου, αλλά τι να κάνω.. Το Home Cinema κοστίζει.. Έχουμε και λέμε.. Ραδιοενισχυτής Yamaha RX-V630, μπροστά ένα ζευγάρι Wharfedale Diamond 8.4 και ένα center της JVC, πίσω ένα ζευγάρι Jamo και ένα center της Kenwood και το Yamaha 315 subwoofer. Μη φανταστείτε βέβαια ότι έδωσα μετρητά.. 3 χρόνια δόσεις.. Για 1500€ μιλάμε.. Βρίστε με τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πότε θα σε βρίσουμε? Αν όλοι εμείς που ξοδευτήκαμε δίνοντας π.χ. 100€ για 5.1 περάσουμε από το σπίτι σου και δούμε καμιά ταινία ή ακούσουμε κανένα audio DVD.

Εκεί να δεις βρισίδι που θα φας διότι θα έχουμε έρθει σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση που θα θέλουμε να γυρίσουμε πίσω και να πετάξουμε όλα τα super duper ηχεία μας στα σκουπίδια!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Βρίστε με τώρα..

Τι να βρίσουμε... ένα σωστό ηχητικά ζευγάρι ηχείων (κολόνες) δεν πέφτει κάτω από 1000 Ευρώ + 1000 ακόμα για ένα αξιοπρεπή ενισχυτή που θα μπορεί να οδηγήσει τα ηχεία χωρίς ζόρι + 500 για τα satellites + 500 minimum! για ένα sub που να κατεβαίνει πραγματικά χαμηλά και όχι να μπουκώνει, μάνι-μάνι το πιάσαμε το χαρτάκι! ;)

Εννοείται ότι το setup αυτό όταν το πάρω θα μπει 65389 δόσεις... θα πληρώνουν και τα παιδιά μου (που λέει ο λόγος) αλλά έτσι είναι, το σωστό 5.1 θέλει θυσίες...

Link to comment
Share on other sites

8.2 και ευελπιστω να γινουν 8.3.

5 bose + sub bose

2 handmade (βαρια) + 1 αυτοκινητου + sub prodex

Οδηγουμενα ολα απο δυο ενισχυτες kenwood και onkyo

5+1 kenwood

και διακλαδωμενη η πισω εξοδος ηχειων της καρτας σε 2 και οδηγουμενη στον Onkyo οπου αυτος με την σειρα του περνει το στερεοφωνικο σημα και στο σπαει σε 3D 3.1

Κριμα που δεν εχει επιλογη να ψηφισω...

Link to comment
Share on other sites

:032: Λοιπόν... αν και νέος σε αυτό εδω το Forum, Θα κάνω ενα πολύ τολμηρό POST! Τόσο τολμηρό όσο και τα ηχεία μου!

2x380w WAVEMASTER [built-in SubWoofer & High-Mids]

2x300w WAVEMASTER [3D Modes & High-Treble]

2x240w WAVEMASTER [built-in Surround & High Mids]

1x220w WAVEMASTER SUB [3 Built in Frequency Shifters & Θύρες για ηχεία με καλώδια (όπως αυτά των Στερεοφωνικών & 4 έξοδοι RCA Stereo]

Για την τιμή τους πάντως έχουν πολύ καλές επιδόσεις (Ειδικά τα 380w) και αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι πως αρχίζουν να μπουκώνουν οσο δεν τα χρισημοποιώ... Για να μπουκώσουν και να έχω πρόβλημα, πρέπει να είμαι έξω απο το δωμάτιο γιατι αλλοιώς θα κουφαθώ! :118:

Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστιμένος απο την "WAVEMASTER" γιατί αποδίδει πάρα πολύ καλά στα METAL κομάτια & ότι equalizer και αν φτιάξω δεν κολώνουν!

Τα Προτείνω σε όλους όσους θέλουν κατι αρκετά καλό σε σχετικά χαμηλή τιμή & με πολύ ένταση! Τα έχω 6 Χρόνια τώρα και λειτουργούν άψογα!!!

Εαν κάποιος απο εσάς ξέρει πού μπορώ να βρώ την συγκεκριμένη μάρκα ηχείων ας μου στείλει ενα μύνημα...

Sound Blaster Audigy 2 & Μικτός Ενισχυτής 660 Watt Λαμπάτος 24bit DSP 10"καναλος" μάρκας AMP με επιχρυσωμένες εξόδους...

:004: Είμαι πωρωμένος με τον ήχο? μήπως?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω 2.1 της Philips τα satellite 6W(RMS) και το woofer 17W(RMS). Τα έχω 4 χρόνια. Επαιξαν καλά για 2 χρονια αλλά μετά από ένα party στο οποίο έπαιξαν στα όρια για κανα 4ωρο έπεσε αισθητά η ποιότητα. Ετσι στα 'ορια τώρα πια ο ήχος δεν είναι καθαρός το woofer ''βήχει'' και τα δορυφοράκια ζορίζονται. Πάντως καλά μου βγήκαν για 50 περίπου ευρώ που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τα 6.1 της creative (6700 νομιζω) σε μια "απλη" audigy.Χλιδα και τσιτα τα ηχεια!

Τι αξιζει να παιζεις underground 2 αν δεν το 'φχαριστιεται λιγακι και ο γειτονας σου! :066: :003: :039: :066:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχώ τα i-trigue L3500 της creative (2x 9w τα satellites, 30w το woofer). To sub είναι ασύμετρα βαθύ και άβολο αν έχεις γκρινιαρηδες στο κάτω διαμέρισμα. :072: . Επίσης πολύ καλώδιο για σύστημα 2.1. Οι δορυφόροι έχουν ηχειάκια εξωτέρικα για τις πιο χαμηλές τους κι αυτό δίνει μια αίσθηση περιβάλλοντος 5.1. Κενός χώρος στα μεσαία, λειασμένες ψηλές . Αρκετά καλά και όμορφα, μόνο έχουν ίσως λίγο επίπεδη-λεπτή ακουστική εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.