Jump to content



γρηγορα παιδιαααα. πειτε ποιο 12αρι fan να παρω!


magicman1442169094

Recommended Posts

Δεν εχει καθολου airflow. Πεθαμενατζιδικος ανεμιστηρας... Ο akasa με τα 4 led εχει airflow αλλα ειναι λιγο φασαριοζικος. Μην φανταστεις τιποτα τρομερο, απλα το ακους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου airflow. Πεθαμενατζιδικος ανεμιστηρας... Ο akasa με τα 4 led εχει airflow αλλα ειναι λιγο φασαριοζικος. Μην φανταστεις τιποτα τρομερο, απλα το ακους...

Ε εντάξει βρε sln . , το χαντάκωσες το ανεμιστήρι . Για τον θόρυβο[και τα χρήματα] που κάνει καλός είναι .

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κι εγω τον εχω...

Μετανιωσα τα 7 εουρος....

Τον πηρα να φυσαει τις μνημες και την πανω γωνια στο DFI (ετσι για την πλακα μια που δεν δινω βολτ) αλλα δεν θα τον εμπιστευομουνα σε ψυξη ψυγειου....

Τελικα αφησα τον Akasa και τον εβαλα σαν rear out ανεμιστηρα που δεν θελει και τρελλα cfm. Αν βαλω το χερι μου πισω απο το κουτι με το ζορι νιωθω ρευμα αερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην μου λες τετοια και πηρα δυο τετοιους για το τρανσιτ...αν και το cfm του μια χαρα φαινεται αν σκεφτεις τις στροφες. Οταν τους βαλω θα δουμε τι πουλια πιανουν.

ΥΓ το akasha το εχω και εγω. πραγματι ακουγεται λιγο. Τα cfm του ομως ειναι στις 1700 και οχι στις 1220 οπως του coolermaster.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου airflow. Πεθαμενατζιδικος ανεμιστηρας... Ο akasa με τα 4 led εχει airflow αλλα ειναι λιγο φασαριοζικος. Μην φανταστεις τιποτα τρομερο, απλα το ακους...

ε οχι και απλα το ακους!σαν ελυκοπτερο κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα στο ψυγειο μου εχω 12αριδες που τους εχω παρει απο καταστημα ηλεκτρονικων! Στα 12volt δεν παλευεται η κατασταση πολυ φασαρια και τα δουλευω στα 4,5volt αντε στην χειροτερη περιπτωση να τους δωσω 6volt... Απο αποδοση ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! 0,40Α πρεπει να ειναι αν δεν κανω λαθος βαριεμαι να κοιταξω τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

4 fans εχω στο ψυγειο! 3*12αρια και ενα 9,2 γιατι δε χωραγε 12αρη εβρισκε ΛΟΛ! Τα εχω πανω σε μετασχηματιστη και ελεγχω απο εκει το voltage... Kαι αναλογα με το τι κανω (αμα λιωνω τον cpu ας πουμε και χωνς μεγαλα vcore τα βαζω και τερμα :p) τα ρυθμιζω... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω δυο ανεμιστηρες CM 120mm (βλεπε κατω το full ονομα) στο συστημα μου.

Επειδη το κουτι το χω στο πατωμα,μου χει συμβει αρκετες φορες να τον ξεχασω

αναμμενο και να παω να τον ξαναναψω,γιατι δεν ακουγεται απολυτως τιποτα.

Αυτο βεβαια εξηγεται επειδη ουτε το Tagan 480W PSU ουτε η passive ψυκτρα

της γραφικης μου κανουν θορυβο.Το μονο οτι δεν ξερω αν τα εχει Ελλαδα.Εγω

τους πηρα απο τη Γερμανια 7.50 Ευρα τον ενα.Α, και βγαζει πιο πολυ αερα απο το

παλιο μου 80-αρι (SUNON).

CoolerMaster Case 120mm, Ultra Silent, 2 ball bearing/ 13dBA/700rpm +/- 10 %

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.