Jump to content


Ψάχνω για 19tft 8ms και κρεμασμα στο τοιχο


nkoumo

Recommended Posts

Γεια σας

Ρε παιδια έχω φαει το κόσμο να βρω μια καλή 19' lcd στα 8ms και δεν βρίσκω επειδή δεν τις φέρνουνε εδώ στην ελλάδα.Eχω βρει στα διαφορα sites την benq fp937s+(αυτή υπάρχει εδω), την NEC 1970gx kai samsung 913n. Ολες έχουν αποσπόμενες βάσεις και μπορουν να κρεμαστουν στον τοίχο όπως θα κάνω και εγώ. Ξερει κανεις και καμια άλλη. Αν είναι να διαλέξω μεταξύ Benq-Nec-Samsung τι θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρεις με 8ms αφου και τα 12ms δεν εχουν καμια μεγαλη διαφορα διαφορα!

Και παλι θα πω την lg 1915s!

Αλλα αν θες μπορεις να παραγγειλεις απο το net αλλα παντα θα υπαρχει ο κινδυνος!

Αν ειναι να διαλεξεις αναμεσα απο τις 3 για μενα καλυτερη ειναι η samsung!

Τωρα θα παιξει και τι εγγυηση εχει το καθενα και στοιχεια τεχνικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάρε την LG στα 12ms . Ανάλογα με τα λεφτά παίζει ανάμεσα σε 1915s & 1930s . Όσο για το επιτοίχιο της υπόθεσης , στα καταστήματα του Νάκα έχει φτηνά στηρίγματα για την TFT και μάλιστα αρκετά από τα μέλη μας έχουν οδηγηθεί σε αυτήν την λύση....

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα για τα χαρακτηριστικα της LG1915s αλλά είναι πολύ πιο χαμηλά των benq,nec,samsung ποy έχουν κοντραστ 1:700 φωτεινότητα 300(nec 400) και με 8ms αντί των 1:450 και 250 της LG. Αναρωτιεμαι γιατί αυτός ο σάλος της LG αφου υπάρχουν σαφώς καλύτερες. Το προβλημα είναι ότι πρεπει να κάνω λίγη υπομονη μέχρι να έρθουν ελλάδα. Η φωτεινοτητα (400 στη ΝΕC1970gx) είναι σημαντικος παράγοντας για την αγορα μιας Tft? ή το κοντραστ?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, για τα 400- που κοστίζει έχει πολλά πλεονεκτήματα. Για κάποιον που έχει crt ή δεν έχει δει μια ακριβή 19''tft των 700 ευρώ είναι εξαίσια. Με τα 400 ευρώ που διέθετα εγώ , έπαιρνα μια crt 19'' ΙΥAMA με όλα τα πλεονεκτήματα /μειοντκήματα που αυτή έχει.

Αλλά , όσον αφορά την LG , είναι πολύ καλη γιατί ..

α.Διαθέτει πάνω από 7 ρυθμίσεις πάνω στην οθόνη που ρυθμίζουν φωτεινότητα και χρώμα

β.Διαθέτει άλλες τόσες ρυθμίσεις μέσα από του οδηγούς εγκατάστασης ανάλογα με το είδος που ασχολέισαι ( game , dvd klp)

γ. Χαμηλό κόστος απόσβεση και απόσβεσης.

δ. 0 Pixel εγγύηση ( άλλες έσουν 3-4 και όχι τα κολλημένα...)

ε. Είναι άμεσα διαθέσιμη

στ. Το συνιστούς τουλάχιστον 15 μέλη από εδώ μέσα με άριστες συστάσεις...

Τώρα , αν σκοπεύεις να διαθέσεις πάνω απο 650 ευρώ , σαφώς υπάρχουν και καλύτερες οθόνες αλλά με αυτά τα λεφτά εγώ θα έπαιρνα 2 LG και θα έπαιζα UT ή Freelancer σε διπλό ταμπλό.....

(Ιδέες που βάζω εεεεε?????)

Link to comment
Share on other sites

.... Αναρωτιεμαι γιατί αυτός ο σάλος της LG αφου υπάρχουν σαφώς καλύτερες. ...
Όλος αυτός ο σάλος είναι τα 0 pixel εγγύηση. Σαφώς και υπάρχουν καλύτερες. Εγώ έχω βάλει στο μάτι (και θα την πάρω. Που θα μου πάει...) μία Eizo L768

1280 x 1024 native resolution

1000:1 contrast ratio

250 cd/m2 brightness

178° viewing angles

Digital/analog inputs

:110:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.