Jump to content


Αγορά psu και case


Necro

Recommended Posts

Το σύστημα μου πιστεύω πως φαίνεται από κάτω (μόλις έκανα register) όμως επειδή το pc ήταν από προσφορα το τροφοδοτικό ήταν "noname" κατά 99% πιστεύω και το case medium size με 1(!) μονό ανεμιστηράκι.Το πρόβλημα είναι πως τώρα με τη geforce 6800 :050: δεν κάνει το psu με αποτέλεσμα το pc να κάνει restart πολλές φορες μονο του και τα λοιπά(να σβήνει η οθόνη και έτσι..)επίσης λόγο case στο nvidia tray λέει για gpu temperature 75 όταν παίζω και temperature περιβάλλοντος γύρω στους 52-53...και στο utility της motherboard έλεγε για θερμοκρασίες system:47-50 και cpu A:35-30toso....Επειδή λοιπόν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και θέλω και να την κάνω και GT την 6800 και το p4 στα 3,2-3,4 θέλω να πάρω case με ενσωματωμένο psu τι προτείνεται?ξέρω pws το 1080 AMG με psu truepower 430 είναι πολύ καλο και το προτείνει και το "pc master "το περιοδικο αν το ξερετε :) τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να δώσω μέχρι 180euro και αυτό το ANTEC 1080AMG με το truepower φαίνεται όντως πολύ καλο εσύ τι λες έχεις κάτι άλλο στο νου σου?"ψαξτο" λίγο το case me το psu που σου λέω δεν θάναι αρκετό με 3 fans για λίγο overclocking??? :098: κάνει 160 euro και το "pcmaster" το περιοδικό αν το ξέρεις το προτείνει

Link to comment
Share on other sites

μην εμπιστεύεσαι και παρα πολύ το pcmaster... εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις για τροφοδοτικό ένα enermax (εγώ έχω το enermax 485w noisetaker και είμαι πολύ ευχαριστημένος 100 E) και για κουτί το HEC6a19 είναι πολύ καλή επιλογή..(40 E)

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα λοιπόν το antec 1080 amg είναι απλά ΤΈΛΕΙΟ σαν case και το truepower 430 μου φτάνει και "περισεύει" αν σκεφτείς πως και τώρα το σύστημα έστω παίζει με το "noname" 350w πάντως αν έχετε μια καλή λύση στα 150-180euro πείτε μου!όμως νάναϊ και λίγο στυλάτο με χώρο για fans και κατάλληλο για oc ok?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα πω τη λυση του tagan 90ευρω απο e-shop και το HEC 6Α19 για κουτακι και θα εισαι jet!

Και αν θες να ειναι και λιγο στυλατο παρε και ενα πλαινο παραθυρο 25ευρω και θα εισαι μια χαρα και απο χωρους και απο ποιοτητα!

Link to comment
Share on other sites

για τροφοδοτικο κοιτα κατι απο enermax η tagan.. εγω εχω το tagan το 480αρι και super.. για κουτι τωρα πιστεβω η καλυτερη επιλογη με λιγα χρηματα ειναι ενα hec.. αντε αμα θες και μουρη του παιρνεις και ενα πλαινο

Link to comment
Share on other sites

Eγω τωρα τελευταια πολλα εχει παρει το αυτι μου για μια ταση των tagan να σκανε. Κατι παιζει με τα rev1 rev2 rev3 αλλα δεν ξερω πιο ειναι το "καλο". Αν παρεις tagan περιμενε να σου πουν πιο ειναι το απροβληματιστο και ψαξε για αυτο. Καποιο rev εχει προβλημα με μια ασφαλεια...

Link to comment
Share on other sites

Eγω τωρα τελευταια πολλα εχει παρει το αυτι μου για μια ταση των tagan να σκανε. Κατι παιζει με τα rev1 rev2 rev3 αλλα δεν ξερω πιο ειναι το "καλο". Αν παρεις tagan περιμενε να σου πουν πιο ειναι το απροβληματιστο και ψαξε για αυτο. Καποιο rev εχει προβλημα με μια ασφαλεια...

Tα rev 1 σκανε τα rev 2 ειναι ολα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Tο fortron εγω δεν το προτεινω. Ειχα παει σε ενα καταστημα και ειχε ενα ανοιχτο fortron...οσοι εχετε ανοιξτε το αν θελετε. Δεν ξερω αλλα μου φανηκε πολυ...φτηνο. Βασικα ειχε ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ τροφοδοτικα για επισκευες και τεστς. Ειχε και hec και tagan και ηταν σαν την μερα με την νυχτα! Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα σε σχεση με ενα αντιστοιχο tagan η chieftech δεν θα το προτεινα.

Οσο για το lian li...χτυπα το με τα χιλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Tagan και η Chieftec χρειάζονται κυάλια για να δουν τα τροφοδοτικά της Fortron. Έτσι απλά.

Tο fortron εγω δεν το προτεινω. Ειχα παει σε ενα καταστημα και ειχε ενα ανοιχτο fortron...οσοι εχετε ανοιξτε το αν θελετε. Δεν ξερω αλλα μου φανηκε πολυ...φτηνο. Βασικα ειχε ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ τροφοδοτικα για επισκευες και τεστς. Ειχε και hec και tagan και ηταν σαν την μερα με την νυχτα! Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα σε σχεση με ενα αντιστοιχο tagan η chieftech δεν θα το προτεινα.

Οσο για το lian li...χτυπα το με τα χιλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα λοιπόν το nzxt της nemesis (όχι elite) είναι τέλειο και ασυζητητί θα το xtyphsw(http://www.3dxtreme.net/index.php?id=nzxtnemesis1)(gia οποιον δε πείθεται ότι είναι γαμάω στα 80 euro).Τώρα τη κόντρα ξέσπασε εκεί????Τι λέει τελικά??420 tagan η 420 "φορτρον"????(γιατί 420 θέλω..)Thanx everybody!!!!!{Πηγαίντε στο review του nemesis να πάθετε πλακα!!!!!}

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.