Jump to content



Προβλημα με GEFORCE 6800LE


mitsosk

Recommended Posts

Διαθετω εναν Athlon στα 3,2,mobo τη Κ8Ν της MSI,καρτα γραφικων την nvidia

geforce 6800LE της MSI,1024MB μνημη ram,120GB σκληρο sata kai 475W

τροφοδοτικο.Οθονη εχω την LG 1730s.To προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι σε

ορισμενα παιχνιδια οπως το FAR CRY και το medal of Honor με το που αρχιζουν η

οθονη γινεται μαυρη και το μονο που μπορω να κανω ειναι restart.Στην αρχη νομιζα

πως χρειαζοταν περισσοτερο ρεύμα και γι'αυτο αντικατεστησα το 350W τροφ. που

ειχα με αυτο που πρανεφερα.Εχω βαλει επισης και τους τελευταιους drivers της

nvidia.Ομως εχω ακομα το ιδιο προβλημα.Τι μπορει να συμβαινει?Οποιος μπορει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

στειλε πισω την καρτα σου, θα στην αλλαξουν σίγουρα, η msi εχει δώσει εντολη για αλλαγη με καποια αντιστιχη(στα λεφτα εννοειτε απο την ιδια εταιρία), η μπορεις να πας σε καποια μεγαλύτερη, η ιδια η msi εχει δηλωση οτι η συγκεκριμενη καρτα εχει προβλημα, απο οτι ειδα στο φορουμ τους η καρτα ειναι ηδη υπερχρονισμενη, ειδικα στης μνημες.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ, πηρα την κανονικη 6800 της MSI συγκεκριμενα ειναι πολυ καλύτερη απο την ΛΕ και εχει χαλκινη ψυξη(εχει και πολυ μεγαλυτερο βαρος, ενα τεραστιο κουτι 3παιχνιδια), η διαφορα που πληρωσα ηταν 50ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μη κατσεις να ασχοληθεις καν....Ιδια περιπτωση με του alexandrosss ειχε τυχει και σε μενα και μου την αλλαξαν αμεσως [Σχεδον δλδ...Επεσε λιγο κραξιμο:)]

Παρε μια απλη 6800 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Link to comment
Share on other sites

@alex πραγματικα η msi εβγαλε την ανακηνωση αυτη!λογικα θα εβλεπες καλυτερες επιδοσεις με την απλη απο την le αφου le σημαινει lower edition!

@roulis σε καποιο site του εξωτερικου ειχα δει οτι ξεκληδωνουν!αλλα ακομα και να τις ανοιξεις θα ειναι χειροτερη σε επιδοσεις απο μια απλη!

Link to comment
Share on other sites

le=lite edition!

Δεν θα ειναι χειροτερη σε επιδοσεις απο μια απλη!

Σαφως καλυτερη θα ειναι αφου θα εχει 16 pipelines εναντι 12 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειναι σιγουρο αν θα ανοιξουν!

Οσο για το θεμα του thread πηγαινε την πισω αμεσως μην το σκεφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

le=lite edition!

Δεν θα ειναι χειροτερη σε επιδοσεις απο μια απλη!

Σαφως καλυτερη θα ειναι αφου θα εχει 16 pipelines εναντι 12 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειναι σιγουρο αν θα ανοιξουν!

Οσο για το θεμα του thread πηγαινε την πισω αμεσως μην το σκεφτεσαι!

παντος στο συγκρητικο την εβγαζε χειροτερη αυτη που ειχε ξεκλειδωθει με το riva απο οτι μια εξαρχης ανοιχτη!(διατειρω επιφιλαξεις μιας και δεν πολυ ασχολουμε με nvidia)

Link to comment
Share on other sites

παντος στο συγκρητικο την εβγαζε χειροτερη αυτη που ειχε ξεκλειδωθει με το riva απο οτι μια εξαρχης ανοιχτη!(διατειρω επιφιλαξεις μιας και δεν πολυ ασχολουμε με nvidia)

και καλα κανεις

Link to comment
Share on other sites

ΠΑντως ανθρακες ο θυσαυρος. Μπορει να ξεκλειδωνουν τα pipes αλλα ομως μπορει και να μην παιζει καθολου η καρτα... Μπηκε μεσα απο αυτη την κινηση της η msi και περα απο το οικονομικο αυτο χαλαει και το ονομα της εν λογω εταιρειας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.