Jump to content


ΜΝΗΜΕΣ 2GB ΓΙΑ 450€


arcor

Recommended Posts

Γεια σας.Θέλω να αγοράσω συνολικά 2 GΒ RAM για το P.C. μου(Athlon 4000+,ASUS A8N SLI Deluxe).Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποια είναι η καλύτερη επιλογή για τα 450€ που διαθέτω.Να μπορώ(αν γίνεται)να τις o/c λίγο.Εψαξα λίγο στο δίκτυο αλλά ορισμένες πολύ καλές ξεπερνάνε το ποσό που διαθέτω.Και αν ξέρετε κάποιο link να παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Zητάς 2x512 ή 2x1?

Απ'ότι βλέπω οι τιμές στις μνήμες έκαναν μια γερή βουτιά.

Καλές μνήμες θεωρώ τις Kingston οι οποίες κοστίζουν €70 τα 512ΜΒ DDR400 cl2.5

Έχουν καλό περιθώριο υπερχρονισμού και πολύ καλή συμβατότητα.

Αν τις θες κατ'εξοχήν για overclocking ίσως θα έπρεπε να ψάξεις για μνήμες που να φοράνει chip UTT (θα τα βρεις σε TwinMos) ή με Samsung TCCD.

Στο e-shop.gr μπορείς να βρεις μνήμες της Corsair και της OCZ οι οποίες απ'ευθύνονται σε overclockers.

Δες το www.ocerclockers.co.uk και www.shop4memory.com

Για παραπάνω info ίσως θα πρέπει να ψάξεις στο Overclocking-RAM forum του site μας.

Υ.Γ. Kαλώς ήλθες στο PCtechnology - Overclockers !

Link to comment
Share on other sites

Kingston, ή αλλιώς Consair/OCZ - The choice is yours.

Προσπαθώ να βρω Ελλάδα Kingston HyperX (KHX3200) αλλά δεν μπόρεσα ακόμα.Δεν θέλω να παραγγείλω από εξωτερικό.Αν ξέρει κάποιος που τις πουλάνε ας με ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Crucial λετε ε?

Αν τις παραγγειλω απο crucial σε ποσες μερες θα τις εχω?

Αυτες http://www.crucial.com/uk/store/partspecs.Asp?IMODULE=BL2KIT12864Z503 λετε? 250 λιρες εχουν ρε παιδες δηλαδη καπου στα 325€...SLN που ειδες 280 ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος :p

280 ειπα για τις patriot.... στην απο κατω "γραμμη"

ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΒΙΤ NF4 (ή τελος παντων κατι διαφορετικο απο DFI NF4 :077: ) καλο ειναι να διαβασουν κατι σχετικο για τις ballistix και την μητρικη τους... στο νετ πριν τις αγορασουν γιατι 300-τοσα ευρω δεν ειναι λιγα...

Οι συγκεκριμενες σπερνουν κυριολεκτικα σε DFI, αλλα εχουν ακουστει και αρκετα ασχημα "κλοκια" σε ABIT, DFI Crossfire, κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι Crucial ειναι Φετες...αλλα επειδη θα παω σε socket M2 με DDR2 δεν αξιζουν τωρα αρα μαλλον για καμια φθηνη λυση με κοβω...

Patriot ποιες λες Σολωνα και απο που?

Γιατι ειδα και αυτες http://www.gskill.com/f1-3200phu2-2gbzx.html με 248€...

Link to comment
Share on other sites

Crucial λετε ε?

Αν τις παραγγειλω απο crucial σε ποσες μερες θα τις εχω?

Αυτες http://www.crucial.com/uk/store/partspecs.Asp?IMODULE=BL2KIT12864Z503 λετε? 250 λιρες εχουν ρε παιδες δηλαδη καπου στα 325€...SLN που ειδες 280 ή κανω λαθος?

Η καλύτερη λύση.

Αν θες γλυτώνεις και μερικά Ευρώ παίρνοντας τις απλές (χωρίς τα λαμπιόνια).

Λογικά θα τις έχεις σε 1-2 μέρες max.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα ειδα σε ενα forum για τις tracer 4000 οχι τις χρυσες, αυτες που εχω στο link πιο πανω (οι μαυρες με led) οτι τις ειχαν φτασει 316-318 και γενικα στα score ηταν ολοι κοντα στα 300 με αυτες. Φυσικα ειναι πιο ακριβες απο τις χρυσες Αυτο που δεν ξερω ειναι αν οντως και οι χρυσες πανε τοσο κ η διαφορα ειναι μονο τα leds! Ξερει κανεις?? Πειτε που μπορω να τις βρω πιο φτηνα αν ξερετε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.