Jump to content


Τι να κανω με το Αntec μου?


spresv

Recommended Posts

Οπως ισως διαβασατε, η γραμμη τροφοδοσιας των fans του Antec TruePower 480 μου εχει πεθανει εδω και κανα μηνα τωρα. Ακουγεται οτι η Entercom (αντιπροσωπεια της Antec στην Ελλαδα) της χρωσταει τα μαλιοκεφαλα της και δεν της στελνει τροφοδοτικο ουτε για δειγμα. Οποτε οι λυσεις ειναι οι εξης:

1) Πληρωνω 60 ευρω σε μεταφορικα για να παει Ολλανδια, την μιση αξια απο ενα καινουριο & επωνυμο τροφοδοτικο δηλαδη, και περιμενω.

2) Απ' οτι εχω διαβασει, και ο Samael εχει το ιδιο προβλημα, και παιδευεται με Πουλιαδη τωρα. Περιμενω και παλι.

3) Δεν περιμενω τιποτα, το ανοιγω, αλλαζω τα φανακια με καινουρια φωτιζομενα-ρυθμιζομενα, πιθανως το modαρω και του κανω και ενα ωραιο sleeving, αλλα χανω την εγγυηση :038:

Τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα εκανα στη θεση παντως αλλα θα εψαχνα για ενα σπρευ που ειναι για αυτοκολητα... Τα αφαιρει ευκολα απο οτι μου εχουν πει (outlaw)! Οποτε ψεκαζεις το χαρτακι της εγγυησης, βγαινει αλλαζεις fans και κανεις οτι θες τεσπα κλεινεις το psu και το κολλας παλι! Οποτε κατα ενα μεγαλο ποσοστο δεν θα χασεις την εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα εκανα στη θεση παντως αλλα θα εψαχνα για ενα σπρευ που ειναι για αυτοκολητα... Τα αφαιρει ευκολα απο οτι μου εχουν πει (outlaw)! Οποτε ψεκαζεις το χαρτακι της εγγυησης, βγαινει αλλαζεις fans και κανεις οτι θες τεσπα κλεινεις το psu και το κολλας παλι! Οποτε κατα ενα μεγαλο ποσοστο δεν θα χασεις την εγγυηση...

Εχχμμ, ναι, και οι της Antec δεν θα προσεξουν οτι τα φανακια του τροφοδοτικου εχουν αλλαχτει με μπλε φωτιζομενα πχ, οτι το κυκλωμα μεσα εχει ψηθει, και οτι ειναι αλλου κολλημενα τα καινουρια :077:

Eγω το 3ο θα σου προτεινα.

Ετσι κι αλλιως ποιος τη φακ την εγγυηση?

Αμα εισαι γκαντεμης και καει παιρνεις ενα καινουριο παρα να χωσεις 60Ε και να περιμενεις

Αυτο ειναι αληθεια:003::003:

Μαλον το ανοιγω τωρα, και αν πεσουν και pots στα χερια μου θα το modαρω κιολας

Και οσο για τα 60 το ειχε πει ο Samael. Επισης λεγανε οτι τα μεταφορικα με ΕΛΤΑ ειναι 30 ευρω μονο για το πηγαινε, και δεν ξερω αν ειναι συστημενο η οχι. Οτι και να ειναι παντως, εγω δεν το ρισκαρω. Δεν τους εμπιστευομαι. Εδω μια καρτα στον Cmo εστειλα και εκανε μια βδομαδα+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πουλάς να πάρεις κάτι άλλο?

Ξερεις πολλους που θελουν ενα επισκευασμενο by me Antec χωρις εγγυηση και με rock stable τασεις???? Αν ναι, στειλε μου pm:003::003::003:

Link to comment
Share on other sites

For the record, το ανοιξα, εβαλα τα ανεμιστηρια του στα 7ν και το ξανακλεισα. Το εβαλα και μονο του να δουλεψει πριν το κλεισω, και ολα ηταν jet.

Αφου το βαζω πανω και το ανοιγω, λιγοι καπνοι και ασχημη μυρωδια. Πανικοβληθηκα τοσο που το κλεισα απο το ups. Μετα απο λιγο ειδα τη γειωση απο το καλωδιο που στελνει το σημα για τις στροφες του πισω ανεμιστηρα (η οποια ηταν πανω στο Aerogate) να εχει καρβουνιασει, και το βυσματακι του να εχει ψιλολιωσει απο τη μια μερια. αφου ελιωσε υποχωρησε το εσωτερικο καλωδιακι, και σταματησε να ακουμπαει στη γειωση του aerogate. Παλι καλα γιατι θα γινομουνα φλαμπε. Τωρα τι και πως, ουτε που ξερω. Εβγαλα τη γειωση και στα @@ μου.

Link to comment
Share on other sites

τραβα βαλτου δικα σου ανεμιστηρια κανε του κ ενα sleeving που ειπες και ασε να το στελνεις στο εξωτερικο και @@ριες.. καλα τι εγγυηση ειναι αυτη? πρεπει να χρεωθεις 60€ για να σου το φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

To 1 & 2 απορίπτονται .... ζήσε Μάη μου να φάς τριφυλλι .

Το 3 χαλαρά γιατί είσαι επιστήμονας και έχεις εμπιστοσύνη στα χέρια σου παιχταρα .

Αν θές λίγη βοήθεια , ξέρω και γώ να αλλάζω φανάκια σε psu.... , απο 12cm όμως και > ...τπτ < ./ :011:

Link to comment
Share on other sites

Εχχμμ, ναι, και οι της Antec δεν θα προσεξουν οτι τα φανακια του τροφοδοτικου εχουν αλλαχτει με μπλε φωτιζομενα πχ, οτι το κυκλωμα μεσα εχει ψηθει, και οτι ειναι αλλου κολλημενα τα καινουρια :077:

Ελα μωρε σιγα τοσα και τοσα δεν εχουν δει :p εκει θα κωλισουμε... Βεβαια στο ειπα απλα και μονο γιατι θα ειχες εστω μια ελπιδα ακομα κι ετσι να το κανεις rma μετα απο καποιο διαστημα αλλα τεσπα αλλαξε τα fans να τελειωνεις και να εχεις ενα psu της προκοπης στο pc ακομα και ετσι που το καταντησες :p!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα fans του δουλευουν κανονικα αλλα κανουν ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ!!!! Μου χει παρει τα αυτια!

Οταν ακομα ζουσε το πισω φαν γυρναγε στις ~1400. Τωρα που του χω δωσει 7ν γυρναει στις ~1900!!!! Δηλαδη ποσο ρευμα επερνε πριν! Λεφτα δυστυχως δεν παιζουνε, οποτε θα βαλω κατι αθορυβα μαυρα που εχω εδω προς στιγμην.

Υ.Γ.1: Παω να παρω pots

Υ.Γ.2: Atari :059:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα fans του δουλευουν κανονικα αλλα κανουν ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ!!!! Μου χει παρει τα αυτια!

Οταν ακομα ζουσε το πισω φαν γυρναγε στις ~1400. Τωρα που του χω δωσει 7ν γυρναει στις ~1900!!!! Δηλαδη ποσο ρευμα επερνε πριν! Λεφτα δυστυχως δεν παιζουνε, οποτε θα βαλω κατι αθορυβα μαυρα που εχω εδω προς στιγμην.

Υ.Γ.1: Παω να παρω pots

Υ.Γ.2: Atari :059:

Y.Γ.3 Εχει παρει ηδη τα pots και το Mod ειναι σε εξελιξη......

Ακομα βεβαια παλευει για να τα βγαλει απο το κουτι... :032:

attachment.php?attachmentid=5205&stc=1

Βλεπω live το mod και εχω παθει πλακα παντως....ποτε δε θα το εκανα... :018:

To θύμα....

attachment.php?attachmentid=5206&stc=1

post-74-1442174029,6995_thumb.jpg

post-74-1442174029,7195_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.