Jump to content



ΑΠΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!


Necro

Recommended Posts

θέλω να oc τον P4 2,8.Ξέρω πως με την mobo μου δε μπορώ να ελπίζω πολλά...Anyway μπορώ να ανεβάσω σε 3.x...αν το κάνω αυτό πρέπει να ανεβάσω fsb γιατί το φοβάμαι το fsb με τα voltages........μπορώ να το αποφύγω αν ναι τι χάνω??? fotisakyro.GIF

Link to comment
Share on other sites

thelw na oc ton P4 2,8.Kserw pws me thn mobo mou de mporw na elpizw polla...Anyway mporw na anebasw se 3.x...an to kanw ayto prepei na anebasw fsb giati to foabmai to fsb me ta voltages........mporw na to apofygw an nai ti xanw???
Δεν σου έχει κάνει εντύπωση που όλοι οι άλλοι γράφουμε ελληνικά;

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4584&highlight=greeklish+converter

:046:

Link to comment
Share on other sites

1ον μην γραφεις κεφαλαια αν μπορεις, ειναι σαν να φωναζεις.

20ν Αν δεν πειραζε, δεν θα ηταν κανονας.

Στο θεμα μας, για να αυξησεις συχνοτητα, μονο ανεβαζοντας FSB. δεν ειναι αναγκη να δωσεις και ταση στον πυρηνα (μεχρι ενα λογικο σημειο παντα). Απο καποιο σημειο και μετα θα χρειαστει και αυτο. Αλλος δρομος δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα επειδη δεν ειμαι Intelας παρα μονο κατα περισταση περασα (ας σου τα πουν οι αλλοι καλυτερα) να μη δωσεις απο 1.600 ρευμα κι ανω πολυμετρημενο στον επεξεργαστη σου.

Αυτη ειναι η γνωμη μου τωρα εσυ θα αποφασισεις.

Γιατι ξεχαρβαλωσα δυο Ιντελ LOL... :098:

Το ποσο θα ανεβει ειναι πολλοι παραγοντες στη μεση θελει ψαξιμο...

Link to comment
Share on other sites

1ον μην γραφεις κεφαλαια αν μπορεις, ειναι σαν να φωναζεις.

20ν Αν δεν πειραζε, δεν θα ηταν κανονας.

ρε μάστορα το 2ον μέχρι το 19ον που είναι; :073: :042:

το πολύ το L2 είδες τι κάνει; :025:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειραζει που εγω δουλευω 4 μηχανηματα intel με

p3 550 @ 900 me 2,1 volt

p4 1.8 b0 @ 3.2 2,12volt...

p4 2.4 @ 3.5 1.8 volt

p4 3.0@3.63 1.65 volt

το πρωτο δουλευει ετσι για 4+ χρονια

το δευτερο για πανω απο 2,5

το τριτο 1,5+

και το τεταρτο (αυτο που γραφω τωρα) για 14 μηνες....

δεν εχω καψεςι ποτε ιντελ επεξεργαστη... και δε μπορω να πω το ιδιο για τους amd που ειχα :)

αφηστε τον να ανεβαση ταση, το πολυ πολυ να του καει... rma και τελειωνει η υποθεση ;)

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη στο μαγαζι για αλλαγη λόγο ελατωματος...

και να σου καει ο επεξεργαστης δηλαδη, τον επιστρεφεις και παιρνεις καινουργιο, αλωστε κανεις δε μπορει να αποδειξει οτι εσυ τον εκαψες

Link to comment
Share on other sites

παραείμαι άσχετος τι είναι το rma.................:(...όμως αν ανεβάσω τάση θα αντέξουν τα 3 12aria fans μου????

Μιλαμε για ταση στον επεξεργαστη οχι για ταση γενικοτερα :106:

Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι δεν θα ανεβασεις ταση σε ολα τα εξαρτηματα του υπολογιστη (σκληρους,drives,καρτα γραφικων κλπ.) αλλα μονο στον ελεξεργαστη. Αλλα για να μην το "πιανεις" αυτο με την πρωτη, πιστευω οτι δεν εχεις διαβασει τους οδηγους που υπαρχουν στο φορουμ. Διαβασε τους, αν δεν το εχει ςκανει ηδη, προτου επιχειρησεις κατι...

ΥΓ ανεβαζε τις φωτο σου σε jpeg format και οχι σε gif που ειναι το cpuz σου. Οχι καλυτερη αναλυση και χρωματα. :109:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.