Jump to content


Εμεινα απο καρτα!!Ποια να παρω???


vayper

Recommended Posts

Ναι αλλα η χ800se ειναι καλη σε επιδοσεις?

Ειναι ανωτερη απο την 9700προ??

Γενικα αποφευγω να παιρνω τα "ελαφρια" μοντελα γιατι τα εχουν πετσοκοψει ασχημα... οποτε εγω θα σου προτεινα καμια 6800 απλη και σε ati οχι se παντως...

Link to comment
Share on other sites

Αν έστω και αμυδρά στο μυαλό σου υπάρχει η πρόθεση να χρησιμοποιήσεις λίνουξ για παιχνίδια πάρε Nvidia

Αρχοντας+πολυ σωστος!!!

:019: :019: ATI just SUCKS under linux! :019: :019:

Ειναι καλυτερη και η 6800 η απλη και αν εισαι τυχερος ξεκλειδωνουν και τα pipelines

Ετσι ηταν και η δικη μου και την ξεκλειδωσα μια χαρα(ρωτα τον Greek αν θες) :109: :109:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες να ξοδευτεις παρε μια 6600GT,ειναι πιο γρηγορη απο την 9800προ,μιας και ειχα τετοια πριν.

Και για 6600GT σκεφτομαι αλλα δεν μπορω να αποφασισω.

Θελω να κρατησει για 3 χρονια οπως η 9700.

Απο την αλλη για 100 ευρω παραπανω δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

όντως η ΜΣΙ 6800 του e-shop είναι "παραπολυ" καλή και τα pipelines που μπορούν να ξεκλειδωθούν θα την κάνουν να πετάει σαν gt!!!Τώρα αν θες να εξοικονομήσεις τίποτα μπορείς κάλλιστα να πάρεις μια 6600gt η οποια με oc φτάνει άνετα επιδόσεις της 6800 αλλα πρέπει να την "πουσαρεις" πολύ για να φτάσει επίπεδα 6800 gt(αν γίνετε θέμα φυσικά να φτάσει καν χρονισμούς gt)Πάντως επειδή δεν ξέρω κιόλας,αν την 6600GT την έχεις σε pcie τότε φτάνει και επιδόσεις νομίζω 6800 σε agp!!Πάντως και η 6600gt είναι τουλάχιστον 3 φορες γρηγορότεροι από την 9700!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω ΑΤΙ και ξερο ψωμι!X800XL και ξεμπερδεψες!

Λιγο πανω απο 300 ευρα αλλα αξιζει.

ως φανατικος(οχι οχι δεν φαινεται!!λολ) ATI θα συμφωνησω!!εγω παλι γιατι νομιζω οτι η 9800 pro ειναι γρηγοροτερη απο την 6600!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σε καμια περιπτωση!

Αυτο καθαρα φαινεται απο τους χρονισμους και απο τον τυπο της μνημης (ddr3)!

δεν αντιλεγω σαυτο!ενοειται οτι εχουν παραπανω χρονισμους απλα σε κατι bench ειχα δει καλυτερα scor απο την 9800 προ!(και η 9600 χτ εχει παραπανω χρονισμους αλλα ειναι πολυ ποιο κατω!!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.