Jump to content


Ποιο φτηνο πολυμηχανιμα να παρω?


jara

Recommended Posts

Παιδια εχω ξεμηνει απο εκτυπωτη!

ο Hp 3820 που ειχα τα εφτησε στους 6 μηνες χωρις λογο και ο epson stylus photo 700 της θειας μου επισης!

θελω πλεον να παρω ενα καλο πολυμηχανιμα με 100-150$.

Επειδη ειμαι απογοητευμενος με την hp και epson λεω να παρω το PIXMA MP110 http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=1&Product_Id=251077&Section_Id=607&Nav_Section_Id=4&Catalog_Id=1&showcase=t

Το εχει κανεις?

καμια συμβουλη?

Με ενδιαφερει να εκτυπωνω που και που και να σκαναρω φωτογραφιες...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ! :D

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να πάρεις Epson, ακόμα και αν έχεις παράπονα από παλαιότερα μοντέλα της. Η τεχνολογία έχει αλλάξει πολύ από τον Stylus Photo που αναφέρεσαι.

Πάρε από το Πλαίσιο τον EPSON STYLUS CX3650.

Θεωρώ πολύ σημαντικό το ότι έχει 4 διαφορετικά δοχεία μελάνης.

Έγχρωμος Thermal Ink-Jet εκτυπωτής EPSON Micro Piezo.

# Μέγιστη ανάλυση: 5760x1440dpi.

# Μέγιστη Ταχύτητα: μαύρο κείμενο: 15 σελ./λεπτό, κείμενο και έγχρωμα γραφικά: 15 σελ./λεπτό.

Έγχρωμο Scanner.

# Μέγιστη ανάλυση: 600x1200dpi.

# Βάθος χρώματος: 48 bit.

# Tαχύτητα: Μαύρο: 5msec/line. Εγχρωμο: 15msec/line.

# Μέγιστη επιφάνεια σάρωσης: 261x297mm.

Έγχρωμο φωτοαντιγραφικό:

# Μέγιστη Ταχύτητα: μαύρο: 13 σελ./λεπτό, έγχρωμo: 13 σελ./λεπτό.

# Σύνδεση με το PC: USB. Δεν περιλαμβάνεται καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή στη συσκευασία.

# Μέγεθος χαρτιού: A4.

# Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Δυνατότητα εκτύπωσης με έξι ανεξάρτητα μελάνια. Αναπαραγωγή αντιγράφων χωρίς τη χρήση του υπολογιστή.

# Απαιτήσεις συστήματος: Windows: Pentium 400MHz, 256MB μνήμη, 850MB ελεύθερο χώρο στο δίσκο, USB θύρα.

# Αναλώσιμα:C13T045440 Yellow (8 ml), C13T045340 Magenta (8 ml), C13T045240 Cyan (8 ml), C13T044140 Black (13 ml).

# Διαστάσεις: Εκτός συσκευασίας: 430x344x170 mm.

http://www.skroutz.gr/index.php?keyword=cx3650&searchkey=Skroutz+it%21&order=1

:045:

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως τα χαρακτηριστικά του canon είναι καλύτερα...(ταχύτητα εκτύπωσης,ανάλυση σκάνερ)http://www.plaisio.gr/EC_CompareProducts.process?Nav_Section_Id=4&Catalogn_Id=1&Catalog_Id=1&Section_Id=607&Prod_Id=233469&Prod_Id=211836&Prod_Id=251077&x=43&y=14

τώρα για τα μελάνια μάλλον έχεις δίκιο.Απλά έλεγα να εκδικηθώ κιόλας τις άλλες εταιρίες! :068:

Υπάρχει κάποιος που να έχει το πολυμηχάνημα τις canon.

Θα βοηθούσε πολύ η γνώμη κάποιου που έχει στη διάθεση του ένα από αυτά τα πολυμηχανήματα.! :109:

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να σας ενώσω τα θέματα σε ένα, αφού και οι δύο ζητάτε τα ίδια πράγματα!?Περιμένω απάντηση και των δύο, εάν θέλετε ή όχι.
Δεν ζητάνε ακριβώς το ίδιο. Το ένα έχει επιπλέον λειτουργία FAX και γι' αυτόν το λόγο είναι και ακριβότερο.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.