Jump to content



Ξεκλείδωμα GeForce 6800


Dentoc

Recommended Posts

Greetz guys! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να ξεκλειδώσω τα 4 extra pipelines στην GeForce 6800 μου? Παίζει ρόλο ποιους drivers χρησιμοποιώ? Γιατί τους 76.41 που έχω δεν τους υποστηρίζει το Rivatuner... :086:

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot Greek! (Είσαι στην TC Clan μήπως?)

@PlanetmanR5: Μπα, θα περιμένω για νέο Rivatuner. :p Άλλωστε μια χαρά είμαι με τις τωρινές επιδόσεις. Αν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό...

Ευελπιστώ ότι θα είμαι μεσα στις επόμενες ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ναι thanx το da!Δυστυχώς παρότι ξέρω ότι μπορούν να ανοίξουν γιατί το είδα από "ριβατουνερ" έχουν artifacts!!!!Θα δοκιμάσω τώρα και με official 71.84 της nvidia!Γιατί τώρα το δοκίμασα me τους XG 71.89 από guru3d.com αλλα δεν νομίζω να γίνει τίποτα!Έχω τη τελευταία έκδοση "ριβατουνερ"!Μήπως υπάρχει άλλος ποιο επιτυχημένος τρόπος να ανοίξουν?Κάτι είχε πάρει το μάτι μου πως φτιάχνεις ένα help file στο "ριβατουνερ" και πολλοί που τους είχε αποτύχει η κλασσική μέθοδος τους βοηθησε αυτή!τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση με την μέθοδο , ούτε με τους drivers.

Η μέθοδος είτε θα δουλέψει , είτε δεν θα γίνει τίποτα.

Εσένα δούλεψε , τα pipelines ξεκλειδωσαν , αλλά δεν δουλεύουν σωστά.

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αν δουλεύουν σωστά έχοντας λιγότερα (πολύ λιγότερα) mhz στην gpu.

Ρίξε το core clock στα 250 και ξαναδοκίμασε.

Αν πάλι δεν δουλεύουν σωστά , δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνεις , τα κλειδωμένα pipelines είναι κατεστραμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΜΕΣΩ RIVA TUNER? Η ΕΔΩ Ή ΣΤΟ EMAIL MOY : stelios120@acn.gr ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Για τσέκαρε εδώ Stelios

http://www.doomedpc.com/?q=node/37

και αγγλικά να μην ξέρεις, κοιτώντας τις φωτογραφίες θα το κάνεις πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.