Jump to content



Σχολιαστε την συνθεση PC που εχω κανει και σκοπευω να αγορασω.


s33k3rgr

Recommended Posts

CASE:ΚΟΥΤΙ THERMALTAKE VB1000SWS SOPRANO WINDOW SILVER - Τιμή 81

CPU:AMD ATHLON 64 3000+ 1.80GHz 939 BOX - Τιμή 137

MEM:2 * TWINMOS DIMM DDR 512MB PC3200 (400MHz) - Τιμή 59*2

BOARD:ASUS A8V DELUXE - Τιμή 115.5

GRX CARD:SAPPHIRE RADEON 9600XT 128MB VIVO DVI RETAIL - Τιμή 147.09

FLOPPY :Τιμη 6,16

HD:2 * WESTERN DIGITAL 120GB WD1200JD 7200rpm SATA - Τιμή 72.9 *2

DVD:SONY DVD 16x DDU1612 BULK - Τιμή 21.65

DVD-RW:NEC DVD+/-R/RW ND-3520Α 16X BULK BLACK DOUBLE LAYER - Τιμή 54

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ:ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ZALMAN ZM400B-APS 400W SILENT - Τιμή 99.82

Ολα μαζι 926 ε με το φπα.Εχετε να κανετε καμια διορθωση η καμια προταση για καποια αλλαγη?Επισης θελω να μου προτεινετε ενα UPS για το παραπανω συστημα.Οχι πολυ ακριβο.

Επειδη ειμαι εντελως ασχετος απο UPS θελω να μου πει καποιος την συνδεσμολογια με το PC.

Ολες οι τιμες ειναι απο e-shop(υπαρχει κανενα καλυτερο?) καθως και τα προιοντα

Link to comment
Share on other sites

Λιγο το τροφοδοτικο με προβληματιζει..Αν δεν θελεις να το αναβαθμισεις κρατα το(την δουλεια του θα την κανει!) αλλα καλυτερα (αποψη μου)να παρεις καποιο απο 450 βατ και ανω..

Link to comment
Share on other sites

To τροφοδοτικό δεν είναι άσχημο, οι AMD δεν έχουν και μεγάη κατανάλωση οπότο δεν είναι άσχημα.

Εγώ θα έλεγα αντί για την 9600XT να πάρεις μια 6600 (απλή) με λίγο overclocking θα έχεις καλύτερες επιδόσεις απο την 9800pro (Είναι βέβαια λίγο πιό ακριβή νομίζω 20€).

Link to comment
Share on other sites

και εγω προτεινω ενα καλυτερο τροφοδοτικο, μπορει να μην χρειαστει αλλα φυλαγε τα ρουχα σου....

ενα 450+ απο evermax ή αναλογο νομιζω οτι επιβαλετε σε καθε νεο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ups 1000αρι εχει με και 200 ευρω και ειναι αρκετο. Η συνδεσμολογία είναι απλή μπρίζα - 1 εισοδος υποδοχή - και σου δίνει 4-5 εξόδους όπου εκει θα χρειαστεις καλώδια "προεκτάσεις" εγω τα λέω για να δώσεις ρεύμα στις συσκευές σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μας ειχες πει τι θελεις να κανεις με το pc αυτο. Σε γενικες γραμμες καλυπτεσαι και με μια 6600 θα ησουν jet. Το τροφοδοτικο πιστευω σε καλυπτει. Τωρα για το ups και ενα 600Va Line Interactive σε καλυπτει πιστευω. Την συνδεσμολογια σου την ειπε ο tziamanik

Link to comment
Share on other sites

εκτος του ότι συμφωνώ και εγώ για την 6600 γιτί αυτό το m/b με via chipset ενώ με λίγα χρήματα παραπάνω παίρνεις nforce 4?

συγκεκριμένα η MICROSTAR MSI K8N NEO4 PLATINUM έχει 150 ευρώ

όπως επίσης η PROLINK PV-N43ET PCI-E 6600 128MDD VO DVI RETAIL έχει113 ευρώ

δηλαδή σύνολο 263 ευρώ αντί των 262.

άρα είσαι και στα ίδια χρήματα.

στα λέω γιατί έχω αυτόν τον συνδυασμό εδώ και 2 μήνες περίπου και δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.