Jump to content



Κολάνε προγράμματα


Recommended Posts

Καλησπέρα, το σύστημα μου φαίνεται στο signature και έχω το εξής πρόβλημα: Επειδή κατεβάζω από το dc++ διαφορα, αφήνω το pc μου ανοιχτό και τα βραδια... Το κακό είναι ότι μερικές φορες κολλάνε προγράμματα απασχολώντας τον έναν επεξεργαστή στο 100%. Δηλαδή στο Task manager βλέπω ένα 50-54 να χρησιμοποιείται... Μόλις κάνω restart όλα είναι κομπλέ..Και συνέπεια αυτού είναι να δουλεύει πολλές ώρες σε αρκετά υψηλές θερμοκρασίες αντί για iddle...

Λέτε να είναι κανένα spyware?

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι διαφορετικά. Άλλες φορές κολλάει το Msn Messenger, άλλες φορές "κολλάει" το System Iddle Proccess (αυτό είχε κολλήσει πριν από λίγο), άλλες φορές άλλα αθώα προγράμματα...

Μόλις έτρεξα το Adaware και βρήκε 18 αντικείμενα.... Τα διέγραψα φυσικά...

Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

To System Idle Proccess δηλωνει ποσο της % ειναι σε αδρανεια το συστημα! Μην αγχωνεσαι απο αυτο... Επισης ενταξει μετα απο κατι μερες δεν θα αντεχει και το λειτουργικο αναλογα με το ποσο εχεις φωρτωσει το pc που χρησημοποιεις!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το αφήσεις με το ένα πλαινό καπάκι ανοικτό για να έχεις χαμηλές θερμοκρασίες. Αν δεν κολλήσεις μάλλον οφείλεται σε αυτό , αν όχι πάμε παρακάτω...

Το επόμενο βήμα δεν είναι το φορμάτ αλλά ένα reinstall στο υπάρχον λειτουργικό όπου δεν χάνεις τίποτα απολύτως απλά ανανεώνει τα componets.

Δες και πές μας αν έχει τιποτα περίεργο ο Event Viewer...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.