Jump to content



Περι Waterblock


eloydark

Recommended Posts

Ολοι λετε οτι τα μπλοκ του Eleven ειναι τα καλυτερα στην Ελλαδα!

Πως τα φτιαχνει δηλαδη?Εχει δικη του φρεζα?Δουλευει σε μηχανουργειο?

Ποσο τα πουλαει?Πρεπει να τον εχεις γνωστο για να προμηθευτεις ενα?

Ποσο καλυτερη αποδοση εχει σε σχεση με ενα του εμποριου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει δικη του φρεζα

Τα πουλαει γυρω στα 50

Οχι δεν πρεπει να τον εχεις γνωστο αλλα πρεπει να περιμενεις

Καπου ειχα ενα συγκριτικο με το μπλοκ του 11 του καθαρ και των καλυτερων μπλοκ αλλα δεν το βρισκω. Ολο και καποιος θα τοχει. Αποτι θυμαμαι ηταν καλυτερο και απτου καθαρ, που θελει μεγαλη αντλια για να δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω.

Μα ρε παιδιά σιγά το πράγμα ένα κομματάκι πλεξι κόβεις και κάνεις 4 τρύπες.

Σιγά.

Για όσους έχουν δοκιμάσει mods ή διάφορα σχετικά μοιάζει εύκολο για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει πιάσει ποτέ dremel μοιάζει βουνό. Όχι ότι θα προχωρούσε σε ιδιοκατασκευή υδρόψυξης απλά αναφέρω ότι υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να κάνουν κάτι ανάλογο αλλα δεν έχουν την αιπαιτούμενη πείρα και πραγματάκια που μοιάζουν εύκολο γι'αυτους αποτελούν απορία

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν δοκιμάσει mods ή διάφορα σχετικά μοιάζει εύκολο για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει πιάσει ποτέ dremel μοιάζει βουνό. Όχι ότι θα προχωρούσε σε ιδιοκατασκευή υδρόψυξης απλά αναφέρω ότι υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να κάνουν κάτι ανάλογο αλλα δεν έχουν την αιπαιτούμενη πείρα και πραγματάκια που μοιάζουν εύκολο γι'αυτους αποτελούν απορία

Κοίταξε αν δεν πιάνουν τα χέρια σου ή έχεις ανασφάλεια κλπ κλπ. υπάρχει και η απλή λύση να μην ασχοληθείς καθόλου.

Το να κόψεις ένα πλεξι είναι εύκολο πράγμα. Στην τελική ένα σωρό τζαμάδες υπάρχουν πας και σου κόβει ένα σε 30 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αν δεν πιάνουν τα χέρια σου ή έχεις ανασφάλεια κλπ κλπ. υπάρχει και η απλή λύση να μην ασχοληθείς καθόλου.

Σωστό το ίδιο αναφέρω και εγώ. Αλλά υπάρχουν και άτομα που θέλουν να ασχοληθούν χωρίς να πιάνουν τα χέρια τους είτε γιατί έτσι έχουν ακούσει είτε απο περιέργεια.

Το να κόψεις ένα πλεξι είναι εύκολο πράγμα. Στην τελική ένα σωρό τζαμάδες υπάρχουν πας και σου κόβει ένα σε 30 δευτερόλεπτα.

Σωστό. Αλλά άλλο να κόβεις ένα κομμάτι πλεξι και άλλο να το εφαρμόζεις μαζί με το μπλοκ πάνω στην cpu.

Tεσπα μην βγούμε offtopic το ερώτημα ήταν σχετικά με το block του eleven και αυτό το καλύψαμε πλήρως νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ψιλοσχετική; Έχω τη Λ30 αντλία και 1 μπλόκ για επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Μήπως θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω μπλόκ και για το chipset; Το σκέφτομαι γιατί φοβάμαι μήπως ρίξω πολύ τη ροή του νερού. Χρειάζομαι καλύτερη ψύξη από μια καλή ψύκτρα;

Link to comment
Share on other sites

Βρε ντρεμελάδες το εργαλειάκι που μπορείς να κόψεις πλέξι ή και λαμαρίνα πώς ΑΚΡΙΒΩΣ το λέει το κουτάκι απέξω- για να επιβεβαιώσω ένα ντρεμελοειδές αν το περιλαμβάνει. Επίσης μήπως κανένα καλός άνθρωπος έχει βρει το συγκεκριμένο εργαλείο για κανονικό τρυπάνι

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζω οτι εχει ενα τετοιο (κοπτικο για τρυπανι) ο πατερας μου αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε!! :-)

Αμα παρω μπλοκ απο τον Eleven θα μου δωσει και πλεξυ ή πρεπει να το κοψω εγω?

Τα μπλοκ του Skinny ποσο στοιχιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Oχι ο 11 δινει και πλαξι μαζι γιατι τα μπλοκ του στηριζονται στην psb με το πλεξι.

@lukasbayern λολ! Με την λ30 μπορεις να τροφοδοτησεις μεχρι και 3 μπλοκ...οσο για το αν "χρειαζεται" μπλοκ στο chipset, ας σου απαντησουν οι amdαδες, εγω δεν ξερω. Λογικα παντως θα εχεις οφελος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.