Jump to content


Βρειτε τι φταιει (Bluetooth related)


mefistofelis

Recommended Posts

Εχω κανει κανονικα την εγκατασταση των οδηγων της widcomm για το usb Bluetooth adaptor μου και οταν συνδεομαι ολα δουλευουν ρολοι.

Το προβλημα ειναι οτι το για να συνδεθω το εικονιδιο του Bluetooth που ειναι στην taskbar πρεπει να ειναι ασπρο.Αυτο συμβαινει οποτε του καπνισει.

Μπορει για παραδειγμα σε μια επανεκιννηση να το κανει σε 2 επομενες να μην το κανει κοκ.

Το προβλημα λυνεται αν ενω εχουν φορτωσει τα windows βγαλω και βαλω το usb απο την θεση του.Τοτε ως δια μαγειας ολα δουλευουν.

Ποιο καλο παιδακι ξερει τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτο και του γεγονοτος οτι αυτη την εποχη ο διας ειναι πανω απο τον αχλαδοκαμπο...

Με ολα τα στραβα και αναποδα που μου συνεβησαν πριν απο μερικες μερες , ο Διας ηταν πανω απο το σπιτι μου σιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγουρα!! :011: :011:

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να φταινε οι οδηγοι αφου οταν το βγαζω και το ξαναβαζω δουλευει ρολοι.Ουτε μηνυμα οτι εμφανιστηκε νεο υλικο δεν βγαζει απλα αλλαζει χρωμα το εικονιδιο στην taskbar.

Οσο για τους οδηγους ουτε για αστειο δεν τους ξαναβαζω.Οποιος εχει ασχοληθει εστω και λιγο με μπλε δοντι σε winxp sp2 ξερει οτι παιζουν τρελα conflicts.

Εγω παντα τους εγκαθιστω πριν βαλω το sp2.

Link to comment
Share on other sites

Tι χρώμμα είναι το εικονίδιο πριν γίνει άσπρο; Σου δίχνει ότι είναι συνδεμένο με κάποια συσκευή ή ότι η συσκευή bluetooth είναι συνδεμένη με κάτι;

Μήπως έχεις βάλει αυτόματη σύνδεση με κάτι και με το που φορτώσει στην καταλαμβάνει;

Link to comment
Share on other sites

Tι χρώμμα είναι το εικονίδιο πριν γίνει άσπρο; Σου δίχνει ότι είναι συνδεμένο με κάποια συσκευή ή ότι η συσκευή bluetooth είναι συνδεμένη με κάτι;

Μήπως έχεις βάλει αυτόματη σύνδεση με κάτι και με το που φορτώσει στην καταλαμβάνει;

To εικονιδιο ειναι κοκκινο πριν γινει ασπρο.Κατα τα αλλα οταν ειναι κοκκινο λεει η συσκευη bluetooth δεν βρεθηκε.

Εγω εχω βαλει τα αντιστοιχα services για bluetooth να φωρτωνουν στην αρχη της εκκινησης οποτε δεν καταλαβαινω γιατι αυτα λειτουργουν.

@Bloodheaven.

Αν εχεις sp1 τοτε οχι δεν το αναγνωριζουν.Αν εχεις sp2 τοτε το αναγνωριζουν και περνανε τους καθυστερημενους οδηγους της μικροσοφτ που δεν υποστηριζουν σχεδον τιποτα.Ειναι σαν το usb2.0 χωρις sp1.

Γενικα η ολη μαγκια ειναι να περασεις τους οδηγους της widcomm πριν το sp2.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πάρεις άλλο bluetooth?????? Για δοκίμασέ το!!!! Μάλλον θα δουλέψει!! Γιατί παίρνεις ό,τι πληρώνεις. Επειδή είναι φτηνό δε σημαίνει ότι είναι και καλό!!!! Α! και που είσαι? άλλαξε και avatar! ποτέ δε ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

@maddoctor: θα δουλεψει αλλα τι να το κανεις αμα δεν εχεις ολες τις δυνατοτητες που μπορει να σου προσφερει?

@soulriver:Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα ακομα και οταν το ορισα ανα 1 λεπτο τιποτα παλι.

@emesis1983:Τι ειπες ρε για το μπλε δοντι μου.Το δικο σου το τσικρικι ειναι καλυτερο που δεν μπορει να κανει ενα remote desktop?

@y3k:Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Off topic : Μιας και λέτε για μπλε δόντια, τον προηγούμενο μήνα πήγα οδοντίατρο και για να "πήξει" το σφράγισμα έβαλε μια μπλέ ακτίνα πάνο στο δόντι μου. Από εκεί λέτε να βγήκε;

Link to comment
Share on other sites

:021: Τι είπε ρε το άτομο: από Βίκινγκ βασιλιά? Σε βρίσκω διαβασμένο! Πράγματι βγήκε από τον βασιλιά Harold Bluetooth της Δανίας και της Νορνηγίας ή αλλιώς στα Δανέζικα king Harald Blåtand. Συγκεκριμένα το λογότυπο του Bluetooth ενώνει τα Νορσικά ρουνικά H και B!!!!

post-1969-1442174061,4555_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.