Jump to content


χαλασμένο μόντεμ ή ?? ?


androu

Recommended Posts

Εχω το alcatel speedtouch 510 v4 adsl modem/router

Απο την δευτέρα μου συμβαίνει το εξής περίεργο

To @ αναβοσβήνει πορτοκαλί (μόνο), το ίντερνετ φυσικά δεν δουλεύει...

Επικοινώνησα με τον isp δεν είναι απο αυτούς όπως είχα κατα΄λάβει

Πήρα το 121 το έδωσα στις βλάβες με πήραν απο τον ΟΤΕ και δεν ήξεραν γιατί αποσυγχρωνίζεται το μόντεμ...

Μετά απο αποσύνδεση περνάει απο 5 λεπτά έως 3-4 ώρες (μετά απο την Πέμπτη που κάτι κάναν και καλά.. και το φτιάξανε (μη χ@@@)

Η ερώτηση μου είναι το πρόβλημα του αποσυγχρονισμού απο τι εξαρτάται ? (μόντεμ ή κάτι άλλο) δηλ. υπάρχει περίπτωση να τα έπαιξε το μόντεμ και πότε να συνδέεται και πότε όχι ?

να σημειώσω ότι λειτουργεί με τις ίδιες ρυθμίσεις 1 χρόνο + 1 μήνα άρα (δεν είναι πρόβλημα στην σύνδεση όπως μου είπαν απο τον ΠΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το καλωδιο της τηλεφωνικης σου γραμμης , κι εμενα μια μερα μου κανε κατι παρομοιο και ειχα φαει τον τοπο με τις ρυθμισεις ενω απλα δεν πατουσε καλα το καλωδιο του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει .. Απλώς δεν δοκίμασα να το βάλω σε άλλη πρίζα μήπως το καλώδιο τα έχει παίξει.... ή να δοκιμάσω καινούριο καλώδιο

Μόλις τώρα έκανα format μήπως και είχα κανένα Ιο που δεν τον εντόπιζε το antivirus .. αλλα συνεχίζει :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εφόσον δεν υπάρχει απάντηση από τον χρήστη σχετικά με την πορεία του προβληματός του θεωρώ ότι έχει λήξη οπότε το θέμα κλείνει εδώ. Ευχαριστώπολύ όσους απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.