Jump to content



SLI ΕΡΏΤΗΣΗ


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλα τα καλά παιδιά .μια ερώτηση έχει κανείς από εσάς sli σύστημα ;; αξίζει τα χρήματα που πρέπει να δαπανηθούν για αυτό ;;έχει δει διαφορά στην απόδοση;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ειναι νωρις για να αγορασει καποιος sli... Διαφορα στην αποδοση εχει αλλα βεβαια παιζει και τι game εχεις βαλει! Πρεπει να το υποστηριζει για να δουλευει το sli!

Link to comment
Share on other sites

Θεμα drivers για μενα το SLI. Μεχρι στιγμης εγινε ενα "μπραφ" με τους 71.89 και επεσε μια σχετικη υποστηριξη. Οσο περναει ο καιρος τοσο περισσοτερες εφαρμογες θα υποστηριζονται. Αλλα οσο περναει ο καιρος ερχεται πιο κοντα το R520 + X70 που θα δινουνε στ'αυτια σε 2 6800ultra. Αρα στην τελικη, αμα αντεχει το προτοφολι σου το SLI, παρτο (εννοω τις 2 καρτες, γιατι η μητρικη δεν εχει τρελλες διαφορες σε τιμη. Καμμια 30-50 αρα πιο ακριβη). Μην το βλεπεις σε καμμια περιπτωση σαν επενδυση. ΔΕΝ ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν παίζεις παιχνίδια το SLi βοηθάει πάρα πολυ στις επιδόσεις... μιας που θα είναι δυο καλές κάρτες μαζί. Θα παίζει όλα τα παιχνίδια άνετα!.

Link to comment
Share on other sites

Το sli κατα την γνώμη μου δεν συμφέρει να το χτίσεις με 2χ ultra η 2x Gt , θα σου βγεί αηδόνι ο κούκος , για τους λόγους που αναφέρανε τα παιδιά πιο πάνω [new cards comming] .

Εγώ το βλέπω σαν καβάτζα . Εχεις μια 6800 απλή παράδειγμα και σου πέσει μία μεταχειρισμένη αργότερα στα χέρια ? Τοτε ΝΑΙ .

Η εχεις μια 6600gt ? Αργότερα με 100 ευρώ βάζεις άλλη μία / .

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 100% μαζί με τον atapi!!!

Η δική μου λογική λέει ότι αγοράζεις τώρα μια κάρτα γραφικών επιπεδου 6600GT και αν δε σε καλύπτει μετα απο κάποιο χρονικό διαστημα, πετας άλλη μια και δίνεις αρκετη ζωή στο συστημα!

Η αγορα 2 high end καρτων σίγουρα δεν ειναι επενδυση γιατι μαζί με τη δευτερη κάρτα θα πρεπει να συνυπολογιστει και το κόστος για ενα πολύ δυνατό τροφοδοτικό στα 500+ Watt!!

Link to comment
Share on other sites

R520 (fudo) ειναι ο νεος πυρηνας της ATI,

G70 (sorry για το Χ70) ειναι ο νεος πυρηνας της nvidia. εργοστασιακες ονομασιες.

Αμα κανεις ενα search google (ή ακομα κι εδω) θα βρεις 5 πραγματακια σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

R520 (fudo) ειναι ο νεος πυρηνας της ATI,

G70 (sorry για το Χ70) ειναι ο νεος πυρηνας της nvidia. εργοστασιακες ονομασιες.

Αμα κανεις ενα search google (ή ακομα κι εδω) θα βρεις 5 πραγματακια σχετικα.

Google-ισα αλλά αυτό το X70 μπέρδεψε την κατάσταση και μου έβγαιναν μόνο σελίδες που έλεγαν για τα κινητά τηλέφωνα Ericsson R520 και Panasonic X70. Δεν λέω, προχωράει η τεχνολογία, αλλά κινητό τηλέφωνο με μεγαλύτερη ιπποδύναμη από 2 6800? :080: :080: :080:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.