Jump to content


Προσοχη με tagan 420


ELLOCO

Recommended Posts

με έναν φίλο συναρμολογήσαμε έναν amd 3200 socket 939 με 2 6600 gt sli.όλα ok

όταν έφτασε η ώρα να λειτουργήσει το σύστημα το tagan 420 από "μουλτιραμα" έβγαλε μια δυνατή λάμψη και κάηκε.(όλα τα υλικά καινούρια από πλαίσιο,e-shop,μονο case και τροφοδοτικό "μουλτιραμα")η μυρωδιά και η λάμψη απερίγραπτα ο δε φίλος μου (δικό του το σύστημα,εγώ την συναρμολόγηση λιποθύμησε.νόμιζε ότι κάηκαν όλα)ευτυχώς με ένα δεύτερο απλό τροφοδοτικό το σύστημα epaixse.

στα "μουλτιραμα" βεβαια οι αντροπή άμεσος το άλλαξαν με ένα άλλο το οποιο και λειτούργησε κανονικά.(ο φίλος προτίμησε την ώρα τις τοποθέτησης να απουσιάζει για την αποφυγή εμφράγματος).

"παρεμπιμπτοτος" το πρώτο tagan μετά από ψαξιμο δεν δούλευε με 240 αλλα με 110.

γι αυτό συνιστώ :ΠΟΤΕ ΜΗΝ συναρμολογείται μηχάνημα φίλου σας δεν ξερετεi τι μπορεί να συμβεί και έτσι στην κακια ώρα όλα θα τα ακούσετε εσείς(και θα έχετε και τύψεις.) :059:

merci.

Link to comment
Share on other sites

για τα tagan έχει γίνει λόγος πολλές φορές. καλύτερα παραπάνω € για κάτι σίγουρο!

πάλι καλά που δεν κάηκε και τπτ να λες :)

Υ.Σ

γράφε ελληνικά (κανόνες του forum)

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε διακόπτης που δεν ήταν σωστά τοποθετημένος? Τον κοιτάξατε καθόλου? Ίσως απλά να ήθελε λίγο περισσότερο προσοχή αν και ώφειλαν από το εργοστάσιο να τον έχουν στα 220V αφού ήταν για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τ''άλλα φταίνε τα tagan .

Σαν να καβαλήσεις γαίδαρο και να πάς στον ιππόδρομο να βγείς πρώτος .

Να τους πείς πώς στην αγγλία έχουν 110v , λίρα για νόμισμα , και οδηγάνε ανάποδα , [μην τρακάρει η παρτίδα στον δρόμο πηγαίνοντας.]

Link to comment
Share on other sites

']Κατα τ''άλλα φταίνε τα tagan .

Σαν να καβαλήσεις γαίδαρο και να πάς στον ιππόδρομο να βγείς πρώτος .

Να τους πείς πώς στην αγγλία έχουν 110v ' date=' λίρα για νόμισμα , και οδηγάνε ανάποδα , [μην τρακάρει η παρτίδα στον δρόμο πηγαίνοντας.']

:046: :046: :046:

Link to comment
Share on other sites

επισιμη απαντηση απο multirama =χαλασμενο

off the record λαθος πατιδα η οποια ηταν για αγγλια

μα στο UK έχουν κανονικά 220-230V όσο και εδώ. σε καμια περίπτωση δεν έχουν 110V.....

Link to comment
Share on other sites

μα στο UK έχουν κανονικά 220-230V όσο και εδώ. σε καμια περίπτωση δεν έχουν 110V.....

εγω γιατι νομιζω οτι σε καποιες περιοχες εχει 110?(στις περισσοτερες!)

Link to comment
Share on other sites

ναι 110 ειναι μονο στην αμερικη, ολη η ευρωπη εχει 220. Συν της άλλης αν ηταν για αγγλια η πριζα δεν θα ειχε κυλινδρικους ακροδεκτες αλλα πλακε....

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, απιστευτη παραμυθα!!! Δεν ξερουν να λενε και ψεματα οι π@π@ρες...

Ακου Αγγλια και 110....

Εχετε δει κανα τροφοδοτικο που να πουλαει το overclockers και να ειναι 110??? Η μηπως τα πουλαει για "εκτος Αγγλιας"????

Απλα τωρα μαθαμε οτι σκανε Και τα 420!! Καλη φαση... :077:

Ασε δε και το κερασακι!!!!

"Automatic voltage adjustment for input with a range of 95-250V."

Μπουχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Tagan. Explosive hardware!!!!

Απλά υπερδιαφημισμένα τροφοδοτικά. Αλλά είναι να φάνε χοντρό κράξιμο από τον ELLOCO για το ψέμα που είπαν. Διότι αν είχε καταστραφεί και άλλο hardware θα του χρεώνανε υπαιτιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Y3K ΛΟΟΟΟΛΛΛΛ αυτό το ακούω-διαβάζω πρώτη φορά.(κάτι σαν το σχολείο που λάμπει είναι αυτό που καίγεται.)

γνωστός μου, ο οποίος τυγχάνει και ηλεκτρολόγος, όταν του είχαμε πουλήσει ένα παλιότερο πισί, με ενθουσιασμό εντόπισε το διακόπτη 110-220V και ενώ το πισί δούλευε αναφώνησε "ά, έχει και για 110" τη στιγμή που γύρναγε το διακόπτη... προφανώς το τροφοδοτικό κάηκε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχουν δεν έχουν ,,, σε καμία περίπτωση δεν καίγεται psu με το first βοοτ ,, η βραχυκύκλωμα η αυτό που έιπαν ήταν , ίσως να μην ήταν για Αγγλία αλλά για Αυστραλία η δεν ξέρω εγώ , και όχι με τα tagan αλλά με όλα τα psu , έλεος , είπαμε .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.