Jump to content


για βοηθηστε λιγο


ELLOCO

Recommended Posts

Eνας Intel EE νομιζω θα ειναι καλος ιδικα αν δεν εχει hardware divX η οτι codec θα χρεισιμοποιισεις για συμπιεση των εγγραφης η καρτα δορυφορικης.Η αν σ'αρεσουν τα παιχνιδια παρα πολυ ενας 3800+ ή ενας fx55 ειναι οτι πρεπει...

Link to comment
Share on other sites

ΕΕ και FX είναι απλά πανάκριβοι σε αδικαιολόγητα μεγάλο βαθμό.

Τα games δεν πρόκειται να πάρουν χαμπάρι την ύπαρξη δεύτερου επεξεργαστή. Μην αγχώνεσαι/επιρρεάζεσαι από όλα αυτά τα reviews που βλέπεις για τους dual cores.

Με ένα Α64 3500+ θα την βγάλεις σχετικά οικονομικά και οι επιδώσεις που θα έχεις στα games θα είναι απλά κορυφαίες ( όσον αφορά τον επεξεργαστή ).

Link to comment
Share on other sites

Opteror??? Opteron μάθε να γράφις και σωστά το όνομα! Τέος πάντων! Ο Opteron ποιό πολύ είναι για Server ώπος είπε και ο Υ3Κ.Αν επιμμένεις ακόμα για Opteron τότε πάρε την Tyan K8WE ώπος παρουσίασα σε ένα προηγούμενο Thread. Το συγκεκριμένο μοντέλο απευθίνεται για GAME SERVERS π.χ. bits&bytes ή για HIGH DEFINITION Video! άν έχεις 600Ευρώ μόνο για την mobo καλός! Απο αντιπροσοπία έψαξα:

Info-quest τίποτα

Oktabit Δεν εψαξα και πολύ

Msystems μόνο με παραγκελία και δεν ξέρω το κόστος της! :001:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ pokemon αφου εχεις servers γιατι δεν του προτεινεις κατι?

Kαι εγω θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες πως ενας Α64 3500+ ειναι οτι πρεπει!

Απλα επενδυσε σε πολυ καλη καρτα γραφικων!

Δεν λέει πόσα χρήματα δίνει αν δίνει π.χ. 1500 Ευρώ μόνο για MOBO , RAM , CPU και κάρτα γραφικών ΟΚ! αλλα δεν ξέρω τι να του προτείνω !

Link to comment
Share on other sites

Opteror??? Otberon μάθε να γράφις και σωστά το όνομα!

[off topic]Πολύ φασαρία και λάθος έκφραση για ένα απλό τυπογραφικό λάθος. Την στιγμή μάλιστα που και το δικό σου κείμενο έχει κάποια μικρολαθάκια[off topic]

Link to comment
Share on other sites

X850XT PL Το καλυτερο που μπορεις για παιχνιδια.Φθηνοτερο απο Sli με παρεμφερεις επιδοσεις!!Ενας 3500+ ειναι οτι πρεπει αυτον εχω και εγω!!Μητρικη Gigabyte Sli/Dfi Ultra(δεν το χρειαζεσαι το Sli αν παρεις ΑΤΙ :) )

Link to comment
Share on other sites

[off topic]Πολύ φασαρία και λάθος έκφραση για ένα απλό τυπογραφικό λάθος. Την στιγμή μάλιστα που και το δικό σου κείμενο έχει κάποια μικρολαθάκια[off topic]

OK! M@@@KIA είπα πάλι:044::044:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτεινω να μην ξεφευγουμε πολυ απο το θεμα και καλητερα θα ηταν να μας ελεγε ποσα χρηματα διαθετει ωστε να μπορεσουμε και εμεις να τον βοηθησουμε περισοττερο.προτεινω να παρει εναν VENICE επεξεργαστη 3200 64 που μολις βγηκαν και τους εχει το e-shop με μια 939 και για καρτα γραφικων ας μας πει καλητερα ποσα περιπου διαθετει και πως ακριβως θελει να τον χρησιμοποιησει....!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτεινω να μην ξεφευγουμε πολυ απο το θεμα και καλητερα θα ηταν να μας ελεγε ποσα χρηματα διαθετει ωστε να μπορεσουμε και εμεις να τον βοηθησουμε περισοττερο.προτεινω να παρει εναν VENICE επεξεργαστη 3200 64 που μολις βγηκαν και τους εχει το e-shop με μια 939 και για καρτα γραφικων ας μας πει καλητερα ποσα περιπου διαθετει και πως ακριβως θελει να τον χρησιμοποιησει....!

λοιπον το μηχανημα θα παιζει 20% παιχνιδια και 80% δορυφορικο ripping.με το παρακατω συστημα που εχω ο επεξεργαστης δουλευει στο 80% στο record δορυφορικων καναλιων και 100% στις εναλλαγες.

α και επειδη το ξεχασα για cpu μεχρι 300 Ε

για μητρικη μεχρι 400 Ε

για γραφικα μεχρι 200 Ε

φυσικα δεν σημαινει οτι αν κατι κανει την δουλεια πιο φθηνα οτι πρεπει να καταξοδευτω.(πρεπει να φαει και ο μπεμπης LOL)

υ.γ καντε πιο λιανα το οτι αν χρησιμοποιησω ati(χ850) δεν χρειαζομαι sli

Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου θελεις dual core cpu αν πρεπει να γραφεις απο απο την δορυφορικη και ταυτοχρονα θελεις να παιζεις παιχνιδια.Ο Opteron ειναι πολυ ακριβος επεξεργαστης και δεν κανει για την περιπτωση σου.Ενας 3500+ θα αποδωσει περιπου το ιδιο και θα κανεις και οικονομια αρκετων ευρω για καλυτερη καρτα γραφικων ή περισσοτερη μνημη ή τελος παντων οτι αλλο θελεις εκτος υπολογιστη.Δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθουσε την περιπτωση σου το Ηyperthreading των P4 ωστε να κοιταγες και προς τα εκει.Αν καποιος εχει κανει κατι αντιστοιχο ας μας διαφωτησει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου θελεις dual core cpu αν πρεπει να γραφεις απο απο την δορυφορικη και ταυτοχρονα θελεις να παιζεις παιχνιδια.Ο Operton ειναι πολυ ακριβος επεξεργαστης και δεν κανει για την περιπτωση σου.Ενας 3500+ θα αποδωσει περιπου το ιδιο και θα κανεις και οικονομια αρκετων ευρω για καλυτερη καρτα γραφικων ή περισσοτερη μνημη ή τελος παντων οτι αλλο θελεις εκτος υπολογιστη.Δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθουσε την περιπτωση σου το Ηyperthreading των P4 ωστε να κοιταγες και προς τα εκει.Αν καποιος εχει κανει κατι αντιστοιχο ας μας διαφωτησει περισσοτερο.

φιλε μου γραψε τον operton opteron μην παει και σε αρχισει ο pokemon στα μπινελικια (ειδες τι "ακουσα"εγω παραπανω.)LOL

Link to comment
Share on other sites

Αφού έγινε τόσος ντόρος με τα ορθογραφικά λάθη, εγώ θα κάνω απλώς την δασκάλα.

Opteror??? Opteron μάθε να γράφις και σωστά το όνομα! Τέος πάντων! Ο Opteron ποιό πολύ είναι για Server ώπος είπε και ο Υ3Κ.Αν επιμμένεις ακόμα για Opteron τότε πάρε την Tyan K8WE ώπος παρουσίασα σε ένα προηγούμενο Thread. Το συγκεκριμένο μοντέλο απευθίνεται για GAME SERVERS π.χ. bits&bytes ή για HIGH DEFINITION Video! άν έχεις 600Ευρώ μόνο για την mobo καλός! Απο αντιπροσοπία έψαξα:

Info-quest τίποτα

Oktabit Δεν εψαξα και πολύ

Msystems μόνο με παραγκελία και δεν ξέρω το κόστος της! :001:

:018:

.................................... :098:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι μεταφρασμένα από γκρήκλις...

Με την "ορθογραφία" που βλέπω στο φόρουμ προβλέπω οτι σε ένα μήνα θα σταματήσω να κουρεύομαι γιατί δεν θα υπάρχει λόγος :003:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι μεταφρασμένα από γκρήκλις...

Με την "ορθογραφία" που βλέπω στο φόρουμ προβλέπω οτι σε ένα μήνα θα σταματήσω να κουρεύομαι γιατί δεν θα υπάρχει λόγος :003:

An kai den ton exo xrisimopoihsei exo tin entyposi oti o gkriglis converter den kanei orthografika lathi.

Αν και δεν τον έχω χρησιμοποιήσει έχω την εντύπωση ότι ο "γκριγλις" converter δεν κάνει ορθογραφικά λάθη.

Μόλις τον χρησιμοποίησα! :002:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.