Jump to content



Φτιαξτε μου ενα pc!


Necro

Recommended Posts

επειδη ισως παρω 2ο συστημα θελω να μου φτιαξετε ενα pc με 800-1000 euro

Υπαρχουν καποιες προυποθεσεις:

1ον:εννοειται athlon 64 3200 939socket και ανω

2ον:μητρικη με pci-e

3ον:καρτα γραφικων pci-e (lol)

4ον:case το soprano της thermaltake 80 euro&psu:fortron 500 watt

Το pc προοριζεται για online,games(cs:source kai L2:)),και κανα προγραμματακι,αντιγραφες dvd ξερετε τα γνωστά!Παιδια ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

OK - X800SE Του την συστινω προσωπικα :)

ΟΤ Η Χ700 αποτυχια.Εχασε κατα κρατος απο την αντοιστηχη 6600 :( Α,ρε ΑΤΙ δεν κοιταξες την μεσαια κατηγορια και η Nvidia δεν προλαβαινει να πουλαει 6600 ΟΤ

Link to comment
Share on other sites

Για αντιγραφικό αν δε σου περισσέεύουν ΝΕΚ αλλιώς πλέξτορ (για 2 χρονάκια θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και να σου χαλάσει θα έχεις καινούργιο σε 10 μέρες χωρίς να κουνηθείς από το σπίτι σου. Ίσως ο 3200 να σου εξοικονομήσει κάποια χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Για αντιγραφικό αν δε σου περισσέεύουν ΝΕΚ αλλιώς πλέξτορ (για 2 χρονάκια θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και να σου χαλάσει θα έχεις καινούργιο σε 10 μέρες χωρίς να κουνηθείς από το σπίτι σου.

Kαι οι άλλες μάρκες δίνουν 2 χρόνια πλέον (μάλλον λόγω ΕΕ, ισχύει και στην Ελλάδα πια).

Εγώ κοιτάζω το LiteOn 1693s.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω νομιζω πως αυτο το συστημα θα ειναι πολυ καλο και θα εχεις και την SSE3 του venice amd:

DVD RECORDER (PER.331631) NEC DVD+/-R/RW ND-3520Α 16X BULK DOUBLE LAYER 49.90 €

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU (PER.559905) AMD ATHLON 64 3200+ 2.00GHz VENICE SOCKET 939 BOX 199.95 €

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (PER.525148) ΜΗΤΡΙΚΗ DFI LANPARTY UT NF4 SLI-D 178.27 €

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (PER.302574) MAXTOR 6Y160M0 160GB - 8MB CACHE - SERIAL ATA 85.00 €

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ (PER.700206) ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ TAGAN TG480-U01 480W BLACK 87.00 € (το καινουριο ειναι πολυ ποιο καλο απο το παλιο και το εχω προτεινει σε πολλους και ειναι πολυ ευχαριστημενοι...!)

ΜΝΗΜΗ RAM (PER.554623) TWINMOS DIMM DDR 512MB PC3200 (400MHz) 44.90 €

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.516056) GIGABYTE GEFORCE PCX6600GT PCI-E 128MB 185.43 €

Αξία προϊόντων: 875.35 € τελικη απο e-shop!

Υ.Γ.:Πιστευω πως θα ειναι κατι που δεν θα το πεταξεις μετα απο λιγο καιρο επειδη θα εχει παλιωσει,γιατι και venice εχει και 939 δηλαδη επερχομενη αναβαθμιση επεξεργαστη σε διπλο,και SLI για να παρεις σε 1 χρονο περιπου αλλη μια ιδια και πολες δυνατοτητες σε oc και εντελλει νομιζω πως θα γινει το κυριο συτημα σου...!

Link to comment
Share on other sites

Diablo όντως ωραίο σύστημα αλλα μου έχεις θυσιάσει case, το "φορτρον" 500watt,άλλο ένα 512 ram.........εγώ τα έβαλα όλα έφτιαξα ένα παρα πολύ ποιοτικό σύτημα(venice και έτσι!) και έβγαλα 837euro στο e-shop(πραγματικά "χρησιμο" το pc configurator)ΔΕ ΞΈΡΩ ΓΙΑΤΊ "ΜΑΡΕΣΕΙ" ΤΌΣΟ ΑΛΛΑ VENICE RULES!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A ναι να υπενθυμίσω πως το pc αυτό θα είναι του αδερφού μου:(:(:(

ΌΜΩΣ:θα κάνω και γω αναβαθμίση σε athlon 64 VENICE και θα βάλω 1 giga ram και καινούργια μητρική "πανισχυρο" θα το κάνω με βλέπω με oc την 6800 να πιάνω άνετα το 4500 στο 3d mark 05 τι λέτε:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι λιγο οκ εγω δεν το ηξερα για το pc οτι ηταν για τον αδερφο σου και για αυτο σου εβαλα και 2 512,να ξερεις το fortron ειναι πολυ καλο οπως και το tagan αλλα ειναι πολυ θωρυβωδες σε σχεση με το αθορυβο tagan..!

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥ TAGAN...ΛΟΛ!

Link to comment
Share on other sites

"πλανετμαν" άμα δεις τη signature θα καταλάβεις πως το μονο που δε πρέπει να βρίζεις είναι η my beloved 6800!!Anyway μια ερώτηση, αξίζει να πάρω venice, τι είναι το dual core και αν αξίζει να περιμένω για dual core !!!!please answer!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι να παρεις Venice o καλητερος 64 που εχει βγει μεχρει τωρα στην συγκεκριμενη κατηγορια απο 3200+ και μεχρι 3500+.

Οχι δεν αξιζει να περιμενεις τους DUAL core γιατι δεν ξερεις ποτε θα βγουνε σιγουρα και ο ενας θα εχει οσα τα λεφτα που θες να διαθεσεις αλλα μην ανυσηχεις για αυτο γιατι η μητρικη που σου ειπα 100% θα τον δεχεται οπως και το 99,9%των 939 μητρικων απλα σου ειπα αυτην γιατι και πολυ καλο oc κανει αλλα και εχει εχει και SLI για αναβαθμιση στο μελλον...!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.